Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana Sayfa Spor Binlerce Çocuk Katıldı

Binlerce Çocuk Katıldı

YAZ DÖNEMİNDE BİNLERCE ÇOCUK SPOR YAPTI

TRHABERTÜRK: Koronavirüs (Kovid-19) Pandemisi nedeniyle 1,5 yıl aradan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açılan GSB Yaz Spor Okulları kapsamında bu yaz Erzurum’da 10 binden fazla çocuk ile gence spor yaptırdı.

 Koronovirüs (Kovid-19) Pandemisi nedeniyle 1,5 yıl aradan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açılan GSB Yaz Spor Okulları kapsamında bu yaz Erzurum’da Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 10 binden fazla çocuğa spor yaptırdı.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi spor tesislerinde 10 binden fazla çocuk ve genç 37 farklı spor branşında ücretsiz spor kursları görerek spor yaptı.

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle geçtiğimiz yıl ücretsiz yaz spor okulları başlatılamamıştı. Bu yıl ise Gençlik ve Spor Bakanlığı 81 ilde aynı anda ücretsiz yaz spor okullarını başlattı. 29 Haziran 2021 tarihinde yapılan açılış töreni ile başlayan GSB Yaz Spor Okulları, 31 Ağustos 2021 tarihine kadar devam etti. Okulların açılmasıyla ücretsiz Yaz Spor Okulları sona ererken, antrenörler ve lisanslı sporcular rutin antrenmanlarını yapmaya devam ediyor.

PANDEMİDE İNSANLARI SPORSUZ BIRAKMADIK

Erzurum’da en önemli paydaşlarından biri olan Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çocuklara ve gençlere spor yaptırdıklarını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, kentte kurum olarak binlerce çocuk ile gence spor yaptırırken, pandemi de bile insanları sporsuz bırakmadıklarını ifade etti.

Taşkesenligil, “ Gençlik ve Spor Bakanlığımızın 81 ilde aynı anda eş zamanlı olarak başlattığı GSB Spor Okulları sayesinde 10 bini aşkın çocuk ve gence spor yaptırarak onları zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzak tuttuk. Özellikle pandemi de sporcularımızı ve şehrimizin insanlarını sporsuz bırakmadık. ‘Spor Sokağı’, ‘spor Her Yerde’, “Siz balkonda biz sokakta” gibi projelerimizle halkımıza, çocuklarımıza ve gençlerimize spor yapma imkanı sağladık. Pandemi de hem sağlıklı yaşamalarını hem de zinde kalmalarını sağladık. Spor sayesinde neşeli anlar yaşamalarına olanak sağladık” diye konuştu.

TESİSLERİMİZ 7/24 SAAT HALKIMIZIN HİZMETİNDE

Taşkesenligil, “62 spor  tesisimiz ve gençlik merkezlerimizle günün 7/24 saati kapılarımız halkımıza ve gençlerimize açık yeter ki, sizler spor yapın ve çevrenizdekileri de spor yapmaya teşvik edin”  dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Kırmızı ışıkta bekleyen araçlara çarptı kamera kayıtdaydı

 OTOMOBİL KIRMIZI IŞIKTA BEKLEYEN 2 OTOMOBİLE ÇARPTI TRHABERTÜRK:  Erzurum Yakutiye ilçesi ile Palandöken ilçesini birbirine bağlayan  Aliravi Caddesi bitiminde bulunan Karayollarî kavşağında kırmızı ışıkta bekleyen...

Yerel Gazetelerin İlanları Kesilmeyecek

YEREL GAZETELER BİZİM  CAN SİMİDİMİZDİR TRHABERTÜRK: AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin kabul edilmesiyle...

EBB toplu taşıma ihalesi yapacak

EBB TOPLU TAŞIMA İHALESİ YAPACAK TRHABERTÜRK: Erzurum Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma hatlarını İHALEYE açıyor. Erzurum’da ulaşım ihalesi 10 yıl süreyle kiraya veriliyor. 21 Ekim 2021 tarihinde...

Türkiye’nin en lezzetli domatesi Aziziye’de üretilecek

AZİZİYE BELEDİYESİ’NDEN TARIMDA MODEL OLACAK YATIRIM İÇİN İBRAHİM AYDEMİR'E TEŞEKKÜR TRHABERTÜRK: Aziziye Belediyesi’nin “Termal Destekli Domates Seraları” göz kırpmaya başladı. Tarımsal üretime yepyeni bir boyut...