Salı, Aralık 7, 2021
Ana Sayfa Uncategorized Bir On Kasım yazısı

Bir On Kasım yazısı

BİR ON KASIM YAZISI

Bizler, bir dönem, Atatürk’ten önce Atatürk ismini kullanarak topluma zulmeden, topluma kendi ideolojileri adına baskı yapan, fikirlerini dayatan, özellikle dini değerlerimizi dışlayan veya öyle görünen Atatürkçüleri tanıdığımız için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tanıyamadık, anlayamadık, kıymetini bilemedik. Çünkü Atatürk’ün de onlar gibi olduğu vehmine kapıldık.

Atatürk’ü doğru tanımamıza, anlamamıza, sevmemize, değer vermemize sebep olanlar ise Atatürk’ü menfaatleri, hırsları, kinleri uğruna kullananlar değil tam aksine Atatürk’ü ve Atatürk’ün bu vatan, bu millet, bu coğrafya için yaptıklarını inkâr ve yok etmeye çalışanların tavırları, davranışları, yaptıkları oldu.

Farklı gibi de görünse bizim bu durumumuz Yusuf İslâm’ın (Cat Stevens) “Kur’an-ı Kerim’i tanımadan önce Müslümanları tanısaydım asla Müslüman olmazdım” demesine benziyor. Bizler de Atatürkçülerden önce Atatürk’ü tanısaydık onu daha erken tanıyacak, anlayacak, yaptıklarının kıymetini çok daha genç yaşta kavrayacaktık.

Şair’in dediği gibi “Bu ne yaman çelişki, anne…”

Bugün geldiğimiz noktada Atatürk ve yaptıkları ile sorunu olanların ve onlarla aynı yolun yolcusu olan Atatürk ismini kullanarak bu millete zorbalık yapanların Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti, Türklük, Türkler ve İslâm Dini ile sorunu olduğu çok aşikâr olarak orta yere serilmiştir.

Türk Milleti olarak hepimiz; Allah’ın izni, muradı, nasibi ile bu cennet vatanı bizlere armağan eden, Türk Milleti olmanın gururunu yaşatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, kahraman Türk Ordusuna, evlat, can, mal, mülk, makam, mevki demeden vatan savunmasına koşan her bir vatan evladına minnettarız. Dünya var oldukça da minnettar olmaya devam edeceğiz.

AHMET BERHAN YILMAZ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -https://trhaberturk.com/wp-content/uploads/2021/10/EMIRHAN.png

Most Popular

Erzurum’dan 4 Takım Play-Off’da

ERZURUM’DAN 4 TAKIM PLAYOFF’DA TRHABERTÜRK: Tamamlanan U-18 Futbol liginde Erzurum’dan 4 takım Play-Off’da oynamaya hak kazandı. Erzurum U-18 Futbol liginde maçları tamamlanan 9 takımdan 4 takım...

14 İl’de Siber saldırı düzenleyen PKK lılar ele geçirildi

14 İL’DE SİBER SALDIRI DÜZENLEYEN PKK LILAR ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: PKK terör örgütü propagandası yapmak için internette siber saldırı düzenleyenlere yönelik olarak operasyon yapıldı. Ankara Cumhuriyet...

Ferhat Tunç ölü ele geçirildi

FERHAT TUNÇ ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: Terör örgütü Pkk'nın sözde Gap-Rıha eyalet sorumlusu Rubar kod adlı Ferhat Tunç, Şanlıurfa'da düzenlenen operasyon sonucu ölü ele geçirildi..

Erzurum polisi 36 faili meçhul olayı aydınlattı

ERZURUM POLİSİ 36 FAİLİ MECHUL OLAYI AYDINLATTI TRHABERTÜRK: Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Kasım ayı içerisinde düzenlenen operasyonlarda 36 olay...