Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana Sayfa Erzurum Bisiklet Yolu ve Trafik Eğitim Parkı hizmete açıldı

Bisiklet Yolu ve Trafik Eğitim Parkı hizmete açıldı

AZİZİYE’DE AÇILIŞ COŞKUSU

 SAĞLIKLI YAŞAM-BİSİKLET YOLU VE TRAFİK EĞİTİM PARKI HİZMETE AÇILDI

TRHABERTÜRK: Aziziye Belediyesi’nin yatırım açılışları Sağlıklı Yaşam-Bisiklet Yolu ve Trafik Eğitim Parkı ile başladı. Dadaşkent’te yapılan devasa büyüklükteki tematik park, hafta sonunda düzenlenen görkemli bir törenle açıldı. Erzurum protokolünün akın ettiği açılışta yerel yönetimler arasındaki uyuma vurgu yapıldı, AK Parti’nin yerel yönetimlere kazandırdığı güce dikkat çekildi. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “Yatırım sezonuna damga vurduğumuz proje ve eserleri halkımızla buluşturmanın zamanı geldi” diyerek, açılışlar serisini başlattıklarını bildirdi.

PROTOKOLÜN İLGİSİ YOĞUNDU

Doğu’nun ilk tematik, trafik eğitim ve eğlence parkının açılışına Erzurum Valisi Okay Memiş, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Aziziye Kaymakamı Abdulkadir Çelik, Emniyet Müdürü Levent Tuncer, AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fevzi Polat, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, Yakutiye Belediye Başkanvekili Osman Yıldız, AK Parti’nin İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, AK Parti ile MHP’nin Aziziye, Palandöken ve Yakutiye İlçe Başkanları, meclis üyeleri, bürokratlar, il müdürleri, muhtarlar, kamu kurum ve kuruluşlarıyla sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Aziziyeli vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

YEREL YÖNETİMLERE YENİ BAKIŞ AÇISI 

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Aziziye Halk Eğitim Merkezi Çocuk Halk Oyunları Ekibi’nin folklor gösterisiyle başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti iktidarları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel yönetimlere kazandırdığı yeni kimlik ve yeni bakış açısına dikkat çekti. Başkan Orhan, “Ürettiğimiz hizmetler ve hayata geçirdiğimiz projelerle giderek cazibe merkezi haline gelen Aziziye’mizi, her geçen gün geliştirmeyi, büyütmeyi ve dönüştürmeyi kendimize hedef olarak belirledik” dedi.

SIRADA DİĞER AÇILIŞLAR VAR

Sağlıklı Yaşam-Bisiklet Yolu ve Trafik Eğitim Parkı’nın Aziziye’ye kazandırılmasında katkıları olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya teşekkür eden eden Başkan Orhan, Bugün yapacağımız açılışla esasen Aziziye ilçemize kazandırdığımız yatırımların sadece ilk perdesini aralamış olacağız. İlçemize kazandırdığımız; Engelsiz Yaşam Merkezi, Millet Kıraathanesi ve Kapalı Pazar Kompleksimizin,  Ilıca’da konuşlandırdığımız Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kültür Merkezimizin, Yine Ilıca’da inşa ettiğimiz Belediye Hizmet Binamızın, Dadaşkent’e kazandırdığımız Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun, Yeşilay konseptli parkımız, millet bahçelerimiz ve ilçemize kazandırdığımız yeni sosyal yaşam alanlarımızın ve yıllık yaklaşık olarak 1 milyon 850 bin kilovatsaat elektrik üreteceğimiz Güneş Enerji Santrallerimizin açılışını da, önümüzdeki günlerde yine hep birlikte yapacağız” diye konuştu.

AYDEMİR: BUNLAR ÖZEL ESERLER 

AK Parti İlçe Başkanı Ensar Coşkun, AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fevzi Polat’ın da birer konuşma yaptığı açılış töreninde AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir de özel vurgularda bulundu. AK Partili belediyelerin yurdun dört bir yanına olduğu gibi, Erzurum’a da birbirinden kıymetli eser ve yatırımlar kazandırdığını dile getiren Aydemir, Sağlıklı Yaşam-Bisiklet Yolu ve Trafik Eğitim Parkı’nın da işte bu eserlerden birisi olduğunu ifade etti.

Açılış töreninde Erzurum Valisi Okay Memiş de, belediyeler arasındaki hizmet uyumu ve yatırım yarışından bahsetti. Memiş, “Erzurum’daki belediyelerimizin açılışlarına tanıklık etmek ve onları bir hizmet yarışı içerisinde görmek mutluluk verici. Ben bu uyumdan, heyecandan ve çalışkanlıklarından dolayı belediye başkanlarımızı kutluyorum. Aziziye Belediye Başkanımız Muhammed Bey’i de, Aziziye için gösterdiği gayret, yatırım ve proje seferberliğinden dolayı kutluyorum” dedi.

PROTOKOL BİSİKLET TURU ATTI

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilen Sağlıklı Yaşam-Bisiklet Yolu ve Trafik Eğitim Parkı’nda protokolün çıktığı bisiklet turu ise, görülmeye değer oldu. Vali Okay Memiş, Milletvekili İbrahim Aydemir ve Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan başta olmak üzere protokolün neredeyse tamamının katıldığı bisiklet turunda birbirinden renkli görüntüler oluştu. Çocuklara horoz şekeri, gençlere ise hediye internet kartlarının dağıtıldığı açılış töreninde, parka gösterilen ilgi ise, en üst düzeydeydi. Vatandaşlardan tam not alan Sağlıklı Yaşam-Bisiklet Yolu ve Trafik Eğitim Parkı’nın açılışını ilerleyen günlerde diğer yatırımlar izleyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Kırmızı ışıkta bekleyen araçlara çarptı kamera kayıtdaydı

 OTOMOBİL KIRMIZI IŞIKTA BEKLEYEN 2 OTOMOBİLE ÇARPTI TRHABERTÜRK:  Erzurum Yakutiye ilçesi ile Palandöken ilçesini birbirine bağlayan  Aliravi Caddesi bitiminde bulunan Karayollarî kavşağında kırmızı ışıkta bekleyen...

Yerel Gazetelerin İlanları Kesilmeyecek

YEREL GAZETELER BİZİM  CAN SİMİDİMİZDİR TRHABERTÜRK: AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin kabul edilmesiyle...

EBB toplu taşıma ihalesi yapacak

EBB TOPLU TAŞIMA İHALESİ YAPACAK TRHABERTÜRK: Erzurum Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma hatlarını İHALEYE açıyor. Erzurum’da ulaşım ihalesi 10 yıl süreyle kiraya veriliyor. 21 Ekim 2021 tarihinde...

Türkiye’nin en lezzetli domatesi Aziziye’de üretilecek

AZİZİYE BELEDİYESİ’NDEN TARIMDA MODEL OLACAK YATIRIM İÇİN İBRAHİM AYDEMİR'E TEŞEKKÜR TRHABERTÜRK: Aziziye Belediyesi’nin “Termal Destekli Domates Seraları” göz kırpmaya başladı. Tarımsal üretime yepyeni bir boyut...