Pazar, Ekim 24, 2021
Ana Sayfa Blog

Erzurumlu Şehidin olay yaratan son anları

ERZURUMLU ŞEHİDİN OLAY YARADAN SON ANLARI 

TRHABERTÜRK:Tunceli Ovacık’ta operasyon sırasında yaralanarak daha sonra hastanede şehit olan Erzurum Karagöbek’li Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu’nun askeri helikopter ile Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne götürülmesi sırasında yayınlanan görüntüler olay oldu. sosyal medyaya yansıyan görüntülerde Şehit uzman çavuş çıkan çatışmada yaralanmasının  hemen ardından kurtarılması için taşındığı helikopterden indirildikten sonra Ambulansın orada olmaması sebebiyle sedyeyle yaya olarak taşınması infial yarattı.

Yayınlanan bu görüntülerin hemen sonrasında Başhekim açığa alındı.

Bakan Soylu Erzurum’da

BAKAN SOYLU ERZURUM’DA

TRHABERTÜRK: Tunceli’de PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Burak Tortumlu için düzenlenen törene katılmak üzere kente gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Okay Memiş ile birlikte şehidimizin babası Süleyman Tortumlu ve yakınlarına sarılıp taziyelerini iletti.

Şehidimizin babası Süleyman Tortumlu’nun “İyi ki şehit babası olmuşum, gururluyum” sözleri törende duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu.

 

Erzurum yörex’in gözdesi oldu

ERZURUM, COĞRAFİ TESCİLLİ ÜRÜNLERİYLE YÖREX’İN GÖZDESİ OLDU

TRHABERTÜRK: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle, Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Bu yıl 11.’si düzenlenen YÖREX’e 76 ilin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de yöresel ürünleriyle katıldı. “Sizin oraların nesi meşhur” sloganıyla 20-24 Ekim tarihlerinde açık kalacak YÖREX’te, 113 oda-borsa, 16 kalkınma ajansı ve 650 firma temsil ettikleri illerin yöresel ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. YÖREX için düzenlenen açılış törenine; Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk ile oda ve borsa başkanları ile kalkınma ajanslarının temsilcileri katıldı.

Törende yapılan konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesi kesildi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ve beraberindekiler daha sonra yöresel ürünlerin sergilendiği il stantlarını gezdiler.

ERZURUM STANDI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), Erzurum Ticaret Borsası (ETB), Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (KUDAKA), Erzurum Büyükşehir Belediyesi, İspir Hanımeli Kadın Girşimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile yöresel ürün satan firmaların yer aldığı Erzurum standını ziyaret eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Çandır’ı ETSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Polat, Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Aydoğdu ile Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Yıldırım Hakan Oral ve Meclis Başkanı Yavuz Güney ağırladı. ETSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Polat ziyarette TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve Antalya TB Yönetim Kurulu Başkanı Çandır’a Erzurum’a özgü gümüş işlemeli Oltutaşı tespih hediye etti.

ETSO BAŞKAN VEKİLİ POLAT; “ERZURUM COĞRAFİ ÜRÜNDE MARKA OLACAK”

Türkiye’nin bereketli topraklarının, geçmişten günümüze büyük bir kültürel miras bıraktığını dile getiren ETSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Polat, Erzurum’un coğrafi tescilli üründe marka şehir olacağını belirterek, yöresel ürünlerin coğrafi tescil almalarının yerel ekonomilerin gelişmesine, istihdamın artmasına ve markalaşmaya ciddi katkılar sağladığını söyledi.

Hali hazırda yöresel tescil almış 15 ürünü bulunan ve bundan çok daha fazla sayıda tescil alabilecek yöresel ürüne sahip Erzurum’un bu özelliği ile Türkiye’de öne çıkan şehirlerden olduğunu kaydeden Hüseyin Polat, yöresel ürünlerden elde edilen ticari faydanın gerçek üreticiye ulaşmasının büyük önem taşıdığını dile getirdi. Bu anlamda, üreticiyi koruyacak ve bu ürünlerin üretimini devamlı hale getirecek bir yapının oluşturulması gerektiğini vurgulayan Polat, bunun için sağlanacak teşvik ve desteklerin de çok değerli olduğunu sözlerine ekledi.

Fuar ziyaretçilerinin yoğun ilgi gösterdiği Erzurum standında, Oltu taşı, deri ve bakır ürünlerinin yanı sıra, İspir Kuru Fasulyesi, Hınıs Kuru Fasulyesi, Narman Şeker Fasulyesi, Erzurum Su Böreği, Pekmezli Baklava, Dut Pekmezi, Petek Bal, Süzme Bal, Göğermiş Peynir, Civil Peynir, Tereyağı gibi yöresel ürünler yer aldı.

Dünya Şampiyonları Erzurum’dan

DÜNYA ŞAMPİYONLARI ERZURUM’DAN

TRHABERTÜRK: İtalya’da yapılan Büyükler Kickboks Dünya Şampiyonası’nda Erzurumlu iki sporcu Türkiye’nin gururu oldu.

 26 yaşındaki Erzurumlu milli kick boksçu Erzurum Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde araştırma görevlisi Cebrail Gençoğlu Dünya Şampiyonu,

Erzurum’un Pasinler ilçesinden Belediye Başkanı Ahmet Dölekli’nin destekleri ile Türkiye şampiyonu olan Hakan Koç’da Dünya ikincisi oldu.

Dünya Şampiyonu Cebrail Gençoğlu , 2013 yılında Polonya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa 3’üncülüğü, 2015 yılında İrlanda’nın başkenti Dublin’de dünya 2’ncisi, 2017’de 63 kiloda Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yapılan dünya şampiyonasında da 3’üncülük elde etti.

Dünya ikincisi Erzurum Pasinler İlçesi doğumlu Hakan Koç, Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonasına 1900 sporcu arasından sıyrılarak  Kicklight kategorisinde Türkiye şampiyonu olarak Dünya Kickboks Dünya Şampiyonasına katıldı.

Yenişehirdeki Kazada Kadın sürücü yaralandı

YENİŞEHİRDEKİ KAZADA KADIN SÜRÜCÜ YARALANDI

TRHABERTÜRK: Erzurum palandöken ilçesi Yenişehir Mahallesi  Sultan Alparslan caddesinde bugün öğle saatlerinde meydana gelen kazada kadın sürücü yaralandı.

Meydana gelen kazanın özetinde. Sürücülüğünü Çiğdem Güven yaptığı 34 RY 7043 plakalı araç, Sultan Alparslan caddesi üzerinde sürücülüğünü Umut Güldal’nın yaptığı 25 ABD 611 plaka araçla çarpıştı.

Çarpmanın şiddeti ile  orta refüjde bulunan bordür taşlarına  çarpan kadın sürücü yaralandı

Stat Kavşağındaki kazada 1 kişi yaralandı

ERZURUM’DA STAT KAVŞAĞINDAKİ KAZADA 1 KİŞİ YARALANDI

TRHABERTÜRK: Bugün E-80 stadyum kavşağında meydana gelen kazada önündeki Araca çarpan sürücü yaralandı.

Meydana gelen olayın özetinde, Ayhan KURUCA ,42 NP 635 plakalı sayılı aracı ile E-80 üzerinde  Ilıca istikametinden şehir merkezi istikametine  doğru giderken, stadyum kavşağına geldiği esnada aracının ön kısımlarıyla sol şerit üzerinde belediyenin yol yapım çalışması nedeniyle önünde yavaşlayan sürücüsü İsa Şentürk sevk ve idaresindeki 25 AAN 873 plaka sayılı aracın arka kısımlarına çarparak yaralandı.

Bakan Soylu Şehidimizi Binlerce Erzurumlu ile birlikte yalnız bırakmadı

BİNLERCE ERZURUMLU VE BAKAN SOYLU İLE KILINAN CENAZE NAMAZI SONRASI ŞEHİT BURAK TOPRAĞA VERİLDİ

TRHABERTÜRK: Tunceli Mercan Dağları mevkiinde hainlerle çıkan çatışma sonucu şehit düşen Erzurumlu J. Uzm. Çvş. Burak Tortumlu, bugün Cuma namazı sonrası Narmanlı Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası ebedi istirahatgahına uğurlandı

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde terör operasyonunda şehit düşen  26 yaşındaki evli ve bir kız çocuğu babası Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu, memleketi Erzurum’da, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldığı cenaze namazı sonrası ebedi istirahatgahına  uğurlandı.

Erzurumlu olan şehit, dün akşam saatlerinde askeri helikopterle memleketine getirildi .Sabah helallik alınmak üzere baba ocağına getirildi .Şehidin cenazesi daha sonra cenaze namazının kılınacağı Narmanlı Camii’ne götürülerek binlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde terör operasyonunda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu, memleketi Erzurum’da binlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da şehidin cenaze namazına katıldı.

Eren-7 Operasyonu’nda terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada ağır yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu, kaldırıldığı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düşmüş Şehidin Helikopterden alınıp Hastaneye intikali sırasında ihmali bulunduğu iddiası ile Sağlık Bakanlığı tarafından  Hastane Başhekimi açığa alındı.

Şehit için Erzurum’daki Narmanlı Camii’nde cuma namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Şehidin cenazesine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Erzurum Valisi Okay Memiş, AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Emniyet Müdürü Levent Tuncer, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, MHP İl Başkanı Naim Karataş, şehidin babası Süleyman Tortumlu, annesi Erengül, eşi, akrabaları, arkadaşları ve binlerce Erzurumlu katıldı.

Şehidin cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Yakutiye ilçesine bağlı Karagöbek köyüne defnedildi.

şehitimizin intikali sırasındaki ihmal’de  baş hekim açığa alındı

ŞEHİTİMİZİN İNTİKALİ SIRASINDAKİ İHMAL’DE  BAŞ HEKİM AÇIĞA ALINDI

TRHABERTÜRK:  Erzurum’lu Şehit <çavuşun hastaneye getirilişinde ihmali olduğu ileri sürülen Başhekim açığa alındıİ

Sağlık Bakanlığı , Tunceli Ovacık’ta operasyon sırasında yaralanarak daha sonra hastanede şehit olan Erzurum Karagöbek’li Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu’nun askeri helikopter ile Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne getirilmesine ilişkin sosyal medyaya yansıyan görüntüler ile ilgili açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığı, Tunceli Ovacık’ta operasyon sırasında yaralanarak daha sonrasında hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu’nun , askeri helikopter ile Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne getirilişinde, helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmali olduğu ileri sürülen hastane başhekimi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatıyla açığa alındığını ve gerekliler hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Tunceli Ovacık’ta operasyon sırasında yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu, askeri helikopter ile Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Şehidimizin hastaneye getirilişinde, helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmali olduğu ileri sürülen hastane başhekimi, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın talimatıyla açığa alınmış ve ilgililer hakkında soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Erzurum’da Covit bir Doktorun daha canını aldı

ERZURUM’DA COVİT  BİR  DOKTORUN DAHA CANINI ALDI

TRHABERTÜRK:Yakutiye Şerif Efendi Aile Sağlık Merkezinde görevli Aile Doktoru olarak görev yapan Lokman Toksoy Tedavi gördüğü Covit hastalığına yenik düştü.

Daha önce ilk Doktorluk Aile Hekimlik görevine Pasinler Devlet Hastanesinde başlayan Dr. Lokman Toksoy, hastaları ile çok yakından ilgilendiği için Toplumda çok sevilen Sağlık Camiası içinde saygın bir kişilikti.

cuma günü saat 14.00 de Yukarı Abdurrahmangazi mezarlığında cenaze namazı kılınacak…

 

İspirin Fasulyesi Antalya’da görücüye çıktı

ERZURUMUN LEZZETLERİ VE KURU FASULYESİ TÜRKİYE’YE TANITILDI

TRHABERTÜRK: Antalya Ticaret Borsa Başkanlığı ev sahipliğinde Antalya 11. Yörex fuarında,Erzurum Ürünlerinin tanıtıldığı İspir Hanımeli Kadın Kooperatifi standı açıldı.

İspir Hanımeli Kadın Kooperatifi Başkanı İpek Merve Çoşkun, Erzurum Ticaret Borsa Başkanı Sn. Hakan Oral   ile birlikte yöresel ürünlerin Türkiye genelinde tanınırlığının artmasına katkı sunan YÖREX Fuarı’na katılarak, Erzurum İlinin  kendine has lezzetlerini katılımcılara tanıttılar.

Antalya Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX)’e Erzurum yöresinin lezzetleri damga vurdu.

Erzurum Ticaret Borsasının katkıları ile Antalya’da düzenlenen YÖREX Fuarı’nda açılan İspir lezzetleri standı katılımcılardan tam not aldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve çok sayıda protokol üyesinin katıldığı YÖREX Fuarı, yerel üreticileri yerli ve yabancı girişimciler ile buluşturmaya devam ediyor.

Erzurum İlinin önemli markalarının temsil edildiği ve birbirinden lezzetli ürünlerin katılımcılar ile buluşturulduğu fuar, coğrafi işaret konusunda girişimlerimizin devam ettiği ürünlerin de tescilini kolaylaştıracak.

Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuar hakkında konuşan İspir Hanımeli Kadın Kooperatifi Başkanı İpek Merve Çoşkun;

 “Antalya Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Yöresel Ürünler Fuarı, bu yıl yine dolu dolu geçiyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteği ile her yıl düzenlenen bu fuar, Türkiye genelinde ki yerel üreticilerimizin kazançlarını arttırmasına vesile olmaya devam ediyor. Üreten ve güçlü Türkiye’nin inşasına katkı sunan fuarı, İspir’imize has ürünlerin Türkiye pazarına açılması konusunda çok ciddi bir adım olarak kabul ediyoruz.

YÖREX Fuarı’nı onurlandıran Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a , YÖREX Fuarı’nın kusursuz bir şekilde hayata geçirilmesi için desteklerini esirgemeyen Açılış günü standımızı ziyaret eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve şehrimizin bu önemli fuarda temsil edilmesine katkı sunan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

TOBB Başkanı Sn. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU beyefendiye samimi ve hoş sohbetinden ötürü teşekkür ediyoruz. 81 İl’in ürünlerinin yer aldığı Yörex Fuarında bizler de klasikleşen İspir Fasulyesi ikramımız ile Antalyalıları gerçek İspir Fasulyesi ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Satışlarımız yıldız olan ürünlerimiz sayesinde çok iyi gidiyor çok şükür.

Fuarda Erzurum’un ev sahipliğini yapan ve de bizleri yalnız bırakmayan Erzurum Ticaret Borsa Başkanı Sn.  Hakan Oral beyefendiye, fuar a katılmamızı sağlayan  Kuzey Doğu Anadolu  Kalkınma Ajansı  yetkililerine çok teşekkür ediyoruz’’.

Yörex fuarı 24 ekim pazar akşamına sürecektir tüm Antalyalıları özellikle İspirli vatandaşlarımızı bekliyoruz. dedi

Erzurum Karagöbekli Şehit Uzman Çavuş yarın toprağa verilecek

ERZURUM KARAGÖBEKLİ ŞEHİT YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

TRHABERTÜRK: Eren-7 Operasyonu’nda şehit olan Uzman Çavuş Tortumlu’nun naaşı Erzurum’a getirildi
Tunceli’de PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu’nun naaşı, memleketi Erzurum’a getirildi.Eren-7 Operasyonu’nda çatışmada ağır yaralanan ve askeri helikopterle kaldırıldığı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesinde şehit düşen Tortumlu için Erzurum Hava Meydan Komutanlığında tören düzenlendi.
Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, askeri helikopterden tören mangasınca alınıp bir süre omuzlarda taşınarak cenaze aracına konuldu.


Törene, Erzurum Valisi Okay Memiş, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fevzi Polat, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Tuncel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çimen, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İlker Şimşek, İl Emniyet Müdürü Levent Tuncer ve il protokolü katıldı.
Bir çocuk babası Şehit Burak Tortumlu’nun naaşı, Narmanlı Camii’nde yarın öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası Yakutiye ilçesi Karagöbek Mahallesi’nde toprağa verilecek.

Erzurum’da yanan Apartman’ın önü sanki kül oldu

HASTANELER CADDESİNDE ÇIKAN YANGINDA BİNANIN ÖNÜ SANKİ KÜL OLDU

TRHABERTÜRK: Erzurum’da Yakutiye ilçesine bağlı Gez Mahallesi Hastaneler Caddesinde ESKİ Su İdaresi Müdürlüğünün karşısında ve alt kısmında Eczane bulunan 5 katlı Binada akşam saat 22.30 sıralarında meydana gelen Doğalgazdan kaynaklandığı öğrenilen Yangında, Binanın ön kısmı tamamen yandı.


Binanın alt kısmında bulunan iş yerinin doğalgaz hattındaki sızıntıdan kaynaklandığı bilgisini veren Erzurum İtfaiye Müdürlüğü ekipleri 45 dakikalık çalışma sonrasında yangın kontrol altına aldı.
Vatandaşların İhbarı üzerine olay yerine sevk edilen itfaiye ve ambulans ekip görevlileri, 5 katlı apartmanda yaşayan vatandaşları kısa sürede tahliye etti. Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri 45 dakika süren çalışmalarını ardından yangını kontrol altına alarak büyük bir facia yaşanmasını önlediler.
Soğutma çalışmaları sonrasında büyük hasar gören binanın ön cephesinin tadilat işlemi için hazırlık yaplıdığı öğrenildi.