BÜLENT ARINÇ ÜYELİKTEN DEĞİL, PARTİDEN İSTİFA ETMELİ

239

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevinden ayrılma isteğini ,Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a talepte bulunarak, Başkan Erdoğan’ın onayından sonra görevinden ayrılan Bülent Arınç’a

Hdp genel başkanı Selahattin Demirtaş hakkındaki sözleri nedeniyle siyasi arenada çok tepki toplayan ,Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç’ın büyük tepki toplayan açıklamaları Şehit Aileleri başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok kesiminden tepkilere neden olmuştu.

Arınç,bir televizyon kanalında,yaptığım konuşmalar kamuoyunda yoğun tartışmalara neden olduğundan açıklama ihtiyacı hissettim,

Konuşmanın ana ekseni yargıda yapılacak reform konusuydu.Bir hukukçu olarak görüşlerimi açıkladım.Ömrüm boyunca hukukun üstünlüğünü savundum.Tartışmalar öylesine yanlış yere götürüldü ki beni Yasin Börü’nün katilleriyle 15 Temmuz şehitlerimizin katilleri FETÖ ile yan yana gösterme gafletine kadar gitti.

Yine aynı televizyon programında dile getirdiklerim,Yüksek istişare Kurulu üyesi olmam hasebiyle farklı yönlere çekildi.

Kurul üyeliği görevimden ayrılma talebimi sayın Cumhurbaşkanımıza ilettim ve kendiler de bunu uygun gördüler.Karşılıklı iyi niyet temennileri ile helalleştik ve görevimden ayrıldım açıklamalarında bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,Bülent Arınç’ın büyük tepki toplayan sözleri ile ilgili olarak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada

Sayın Arınç, biz Kürt kökenli kardeşlerimizi bir teröristin anlatıldığı kitaptan değil, hayatın bizatihi içinden, milletimizin şerefli mensubu olmalarından, anıda, acıda ve gelecekte birlikte olmamızdan tanıyor ve onlara baktığımız zaman tıpatıp kendimizi görüyoruz.dedi.

Sosyal  Medya hesaplarından açıklama yapan halkın büyük bir çoğunluğu Arınç’ın AK Partiden’de istifa etmesi gerektiği yönünde paylaşımlarda bulundular.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz