Salı, Aralık 7, 2021
Ana Sayfa Erzurum Burası pandemi şehir hastanesi Erzurum'da coronalı sayısı arttı acaba neden

Burası pandemi şehir hastanesi Erzurum’da coronalı sayısı arttı acaba neden

Sağlık Bakanlığı tarafından Erzurum şehir merkezinde Pandemi Hastanesi olarak uygun görülen Şehir Hastanesinde giriş ve çıkışlar neden aynı kapıdan ve aynı duba ile kapatılan yoldan yapılıyor.

Pandemi Hastanesi coronaya davetiyemi çıkarttı.

Covit-19 salgın hastalığının alınan tedbirlere yeterince uyulmaması nedeni ile vaka sayısındaki artış nedeni ile Sarı renkli risk grubunda olan Erzurum geneli kırmızı renkli risk grubuna girdi.

Erzurum da Pandemi hastanesi olarak faaliyet gösteren Şehir hastanesine giriş ve çıkışların tek kapıdan yapılması çok dikkat çekti.Tabi alınan  bu önlemlerin hasta sağlığı için olabileceği düşünüldü fakat objektiflerimize yansıyan görüntülerde sosyal mesafe fizik mesafe pek umursanmıyor.

Sağlık tedbirlerine bu duyarsızlık sebebi ile Türkiye geneli alınan karar doğrultusunda her gün akşam 21.00 ile 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı getirildi.

Bu yasakla birlikte Kırmızı risk  grubunda olan illerdeki yasaklarda Erzurum’da başlatılarak Halkın fiziksel sağlığını koruma adına faaliyet gösteren Spor salonlarda hafta içi akşam saat 20.00 ye kadar,hafta sonu akşam saat 18.00’e kadar açık kalabilecek.

- Advertisment -https://trhaberturk.com/wp-content/uploads/2021/10/EMIRHAN.png

Most Popular

Erzurum’dan 4 Takım Play-Off’da

ERZURUM’DAN 4 TAKIM PLAYOFF’DA TRHABERTÜRK: Tamamlanan U-18 Futbol liginde Erzurum’dan 4 takım Play-Off’da oynamaya hak kazandı. Erzurum U-18 Futbol liginde maçları tamamlanan 9 takımdan 4 takım...

14 İl’de Siber saldırı düzenleyen PKK lılar ele geçirildi

14 İL’DE SİBER SALDIRI DÜZENLEYEN PKK LILAR ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: PKK terör örgütü propagandası yapmak için internette siber saldırı düzenleyenlere yönelik olarak operasyon yapıldı. Ankara Cumhuriyet...

Ferhat Tunç ölü ele geçirildi

FERHAT TUNÇ ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: Terör örgütü Pkk'nın sözde Gap-Rıha eyalet sorumlusu Rubar kod adlı Ferhat Tunç, Şanlıurfa'da düzenlenen operasyon sonucu ölü ele geçirildi..

Erzurum polisi 36 faili meçhul olayı aydınlattı

ERZURUM POLİSİ 36 FAİLİ MECHUL OLAYI AYDINLATTI TRHABERTÜRK: Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Kasım ayı içerisinde düzenlenen operasyonlarda 36 olay...