ÇAMLIÖZ: KADINA, KADIN OLDUĞU İÇİN SAYGI DUYULMALI

352

Deva Partisi Erzurum İl Başkan yardımcısı Kadın Kollarından sorumlu Pınar Çamlıöz Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele gününün önemini bir kez daha ele alarak,Her şeyden önce bir kadın olarak konuşuyorum.
Dünya tarihinden bu yana kadınlara zulüm bitmemiş olmakta birlikte halen daha devam etmektedir.Kadın olmak en büyük gururla birlikte en hassas varlık olmaktır.Ben bir kadına sadece makamından dolayı değil KADIN olduğu için saygı duyulmasını isterim.İster bir köyde yaşasın ,ister hiç okumasın ,ister bir işi ve yahut evi olmasın ama kadın olduğu için saygı görsün. Bir kadını önemli yapan şey güzelliği veya makamı mevkisi değildir bir kadını önemli yapan şey onun varlığıdır.Bu düşüncelerim altında kadına uygulanan şiddetin varlığı ve hala devam etmesi beni mahvetmektedir.


Bir kadın sizi hayata getirir ,size hayatını verir bazen küser ama bir çiçekle veya bir naif sözle yine size değer verir. Bir kadını belki anlamak zordur fakat bir kadının varlığı size asla zulüm olmamalıdır. Ne yazıktır ki biz kadınlar size Allah ‘ ın emanetleriyiz ve en önemli şey nedir bilirmisiniz ? Size verilen emanete sahip çıkmaktır. Ve malesef görüyorumki emanetlere sahip çıkılmıyor hor görülüyor ,işkenceler ediliyor. Bir kelimenin bile ağırlığına dayanamayan bir kadına el kalkıyor.
Genç kızlarımız sokağa çıkamıyor , otobüse binmekten korkuyorlar. Anneler çocuklarının gözü önünde ölmemek için yalvarıyorlar.Umuyorumki bir gün bu işkenceler son bulup yerini değer bilmek alır .Ben bir kadın olarak size sesleniyorum biz sizi varlığımızla yüceltiyorsak sizde varlığımızın değerini biliniz.
Ülkemizde Şiddete maruz kalarak hayatını kaybeden binlerce hemcinslerime Allah’tan Rahmet diliyor,geride kalan çocuklarına ve aile büyüklerine sabırlar Niyaz ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz