CORONADAN DOLAYI DURDURULAN TÜM DİŞ TEDAVİLERİ YARIN BAŞLIYOR

318

Sağlık İl Müdürü Gürsel Bedir tarafıından yapılan yazılı açıklamada;- Covid-19 salgınının yayılım hızı ve etkileri dikkate alınarak, nisan ayından itibaren acil başvurular hariç kısıtlanmış olan bir takım ağız diş sağlığı işlemlerinin, salgının geldiği güncel durum ve olumlu gelişmeler ışığında İlimiz genelinde yeniden başlatılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir.

Bu bağlamda, 4 Ocak 2021 itibariyle il merkezimizdeki Ağız Diş Sağlığı Merkezimiz (ADSM), Hilalkent, Dadaşkent, Aziziye Diş Sağlığı Birimlerimiz, tüm ilçelerimizde ağız diş sağlığı hizmeti verilen yerlerimiz tam kapasiteyle her türlü ağız diş işlemlerine başlayacaklardır.

Bu doğrultuda, Pandemi kuralları çerçevesinde gerekli tüm hazırlıklar yapılmış olup, acil başvurular hariç diğer işlemler için MHRS randevu sistemiyle ve HES kodu sorgulamasıyla hasta kabulü yapılacaktır.

Tüm vatandaşlarımızın belirlenen kurallara tam riayet edip, Diş Hekimi arkadaşlarımıza ve diş sağlığı çalışanlarımıza yardımcı olacaklarına inancımız tamdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz