Pazar, Mayıs 16, 2021
Ana Sayfa Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Bayram tedbirleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Bayram tedbirleri

TAM KAPANMA VERİLDİ.

TRHABERTÜRK: Özel hastanelerde yapılan aşılar la ilgili para talebi şikâyetlerinin artması nedeni ile Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Özel hastanelerde yoğun bakım ve aşılamalarda ücret talep edildiğine dair şikayetlerin arttığını Hukuken vatandaşlarımızdan kesinlikle para talep edilemez. Özel hastanelerde tedavi gören vatandaşlar bu gibi durumlarla karşı karşıya kaldıkları zaman, Hemen Sağlık bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumuna şikayetlerini bildirirlerse failler hakkında gereken adli ve idari işlem derhal başlatılacaktır dedi.

18 GÜN SOKAĞA ÇIKILMAYACAK

Muhtarlara aşılama başlatılıyor.29 Nisan Perşembe akşam saat 19:00  itibari ile 17 Mayıs pazartesi sabah 05.00 ‘e kadar sokağa çıkma yasağı getirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından istisna tutulan iş kurumları ve iş yerleri hariç tüm işyerleri faaliyetlerine ara verecek.

Gıda alışverişlerinde sadece paketleme olarak satış yapılabilecek.

Zincir marketler Pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlere kadar hizmetlerine devam edebilecek.

SINAVLAR ERTELENECEK

Önceki kısıtlama uygulamalarından farklı olarak,Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar,sokağa çıkma ve şehirler arası kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecek.

Hizmetlerini sürdürecek kamu kurumlarındaki personel uzaktan veya dönüşümlü çalışmaya yönlendirilecek.

Uzaktan çalışma yönetiminde bulunan personelde sokağa çıkma yasağına tabi olacak.

Ana okulu, Kreş 8.sınıf ve 12.sınıf dahil tüm okullarda yüz yüze eğitime ara verilecek, Tüm sınavlar ertelenecektir.

İSTİSMARA İZİN VERİLMEYECEK

Tarım sektöründe kısıtlamalar hakkında gerekli çalışmalar ayrıca yapılacaktır.

Temel ihtiyaçları için sokağa çıkma engeli bulunan yaşlı vatandaşlar vefa yardım ekipleri tarafından tüm ihtiyaçları karşılanacaktır.

Emniyet ve Güvenlik hizmeti yürütün kurumlar gereken hassasiyeti gösterecekler kendileri de yakından takip edilecek .

Tedbirlerin istismar edilmesine kesinlikle izin verilmeyecek.

Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak.%50 yolcu kapasitesiyle çalışabilecek.

Vaka sayılarındaki artış 5 bin’in altın inmediği takdirde Sosyal faaliyetlerden ,Turizm’den , eğitime, her alanda kısıtlamalar artırılacak.

- Advertisment -

Most Popular

Tufanç Köyündeki kavgada 10 ağır yaralı var

TUFANÇ GÜZELOVA KÖYÜNDEKİ KAVGADA 1O KİŞİ AĞIR YARALANDI TRHABERTÜRK: Erzurum Yakutiye ilçesine bağlı eski ismi Tufanç.Yeni ismi Güzelova Mahallesinde Husumetli oldukları öğrenilen iki Aile arasında...

İnce’nin parti ismi ve logosu belli oldu

Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı TRHABERTÜRK :  Memleket Hareketi'ni başlatan eski CHP Milletvekili Muharrem İnce'nin yeni partisinin logosu ve ismi belli oldu. Logonun...

Otomobilin çarptığı 12 yaşındaki çocuk yoğun bakıma alındı

OTOMOBİLİ İLE BİSİKLET SÜREN ÇOCUĞA ÇARPTI TRHABERTÜRK:  Erzurum Yakutiye İlçesinde bulunan Kurtuluş mahallesi Aşık Sümmani caddesinde bugün saat:14.00 sıralarında meydan gelen Trafik kazasında,25 DF plakalı...

Başkan Sekmen Erzurumspor için şartlarını sundu

BBERZURUM SPOR’UN ONURSAL BAŞKANI SEKMEN HERKESİN MERAKLA BEKLEDİĞİ AÇIKAMAYI YAPTI. Başkan Sekmen bütün gerçekleri açık açık  anlattı. TRHABERTÜRK: İnternet üzerinden Erzurum”da yayınlanan Yağız Tv'’nin Erzurum’un yerel...