Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Bayram tedbirleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Bayram tedbirleri

TAM KAPANMA VERİLDİ.

TRHABERTÜRK: Özel hastanelerde yapılan aşılar la ilgili para talebi şikâyetlerinin artması nedeni ile Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Özel hastanelerde yoğun bakım ve aşılamalarda ücret talep edildiğine dair şikayetlerin arttığını Hukuken vatandaşlarımızdan kesinlikle para talep edilemez. Özel hastanelerde tedavi gören vatandaşlar bu gibi durumlarla karşı karşıya kaldıkları zaman, Hemen Sağlık bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumuna şikayetlerini bildirirlerse failler hakkında gereken adli ve idari işlem derhal başlatılacaktır dedi.

18 GÜN SOKAĞA ÇIKILMAYACAK

Muhtarlara aşılama başlatılıyor.29 Nisan Perşembe akşam saat 19:00  itibari ile 17 Mayıs pazartesi sabah 05.00 ‘e kadar sokağa çıkma yasağı getirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından istisna tutulan iş kurumları ve iş yerleri hariç tüm işyerleri faaliyetlerine ara verecek.

Gıda alışverişlerinde sadece paketleme olarak satış yapılabilecek.

Zincir marketler Pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlere kadar hizmetlerine devam edebilecek.

SINAVLAR ERTELENECEK

Önceki kısıtlama uygulamalarından farklı olarak,Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar,sokağa çıkma ve şehirler arası kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecek.

Hizmetlerini sürdürecek kamu kurumlarındaki personel uzaktan veya dönüşümlü çalışmaya yönlendirilecek.

Uzaktan çalışma yönetiminde bulunan personelde sokağa çıkma yasağına tabi olacak.

Ana okulu, Kreş 8.sınıf ve 12.sınıf dahil tüm okullarda yüz yüze eğitime ara verilecek, Tüm sınavlar ertelenecektir.

İSTİSMARA İZİN VERİLMEYECEK

Tarım sektöründe kısıtlamalar hakkında gerekli çalışmalar ayrıca yapılacaktır.

Temel ihtiyaçları için sokağa çıkma engeli bulunan yaşlı vatandaşlar vefa yardım ekipleri tarafından tüm ihtiyaçları karşılanacaktır.

Emniyet ve Güvenlik hizmeti yürütün kurumlar gereken hassasiyeti gösterecekler kendileri de yakından takip edilecek .

Tedbirlerin istismar edilmesine kesinlikle izin verilmeyecek.

Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak.%50 yolcu kapasitesiyle çalışabilecek.

Vaka sayılarındaki artış 5 bin’in altın inmediği takdirde Sosyal faaliyetlerden ,Turizm’den , eğitime, her alanda kısıtlamalar artırılacak.

Most Popular

Muratpaşa Mahallesinde Genç adam intihar etti

ERZURUM MURAT PAŞA  MAHALLESİ İNTİHAR OLAYI İLE SARSILDI TRHABERTÜRK: 29.07.2021 saat 09.00 sıralarında MuratPaşa Mahallesi cephane Sokak da bulunan metruk bina’da, Erzurum 1988 doğumlu Gökhan...

Manavgat Yangını kontrol altına alındı ama…..Korkunç görüntüler var

KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER VAR 4 farklı noktada çıkan Manavgat yangını kontrol altına alındı! Korkunç görüntüler var. TRHABERTÜRK: 28 Temmuz öğle saatlerinde Türkiye’mizin Turizm cenneti Antalya Manavgat ilçesinde 4...

SBK toplantısı sonrası açıklama yapıldı.Erzurum’da yükselişe geçti

ERZURUM’DA VAKA SAYILARINDA ARTIŞ KORKUTUYOR TRHABERTÜRK: Normalleşme sürecinin ardından Erzurum’da da pozitif vakalarda, günlük artışta vaka sayısı 99’a yükseldi. Corana Virüs ile mücadele kapsamında alınan...

Bingöl’de 4.30  büyüklüğünde deprem meydana geldi

BİNGÖL’DE 4,30 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ TRHABERTÜRK: AFAD'dan  yapılan deprem açıklamasında, 28.07.2021 tarihinde saat: 15.27’de ,4.30 Büyüklüğünde merkez üssü  Bingöl'de deprem meydana geldiği bildirildi.