Pazar, Ekim 24, 2021
Ana Sayfa Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Bayram tedbirleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Bayram tedbirleri

TAM KAPANMA VERİLDİ.

TRHABERTÜRK: Özel hastanelerde yapılan aşılar la ilgili para talebi şikâyetlerinin artması nedeni ile Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Özel hastanelerde yoğun bakım ve aşılamalarda ücret talep edildiğine dair şikayetlerin arttığını Hukuken vatandaşlarımızdan kesinlikle para talep edilemez. Özel hastanelerde tedavi gören vatandaşlar bu gibi durumlarla karşı karşıya kaldıkları zaman, Hemen Sağlık bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumuna şikayetlerini bildirirlerse failler hakkında gereken adli ve idari işlem derhal başlatılacaktır dedi.

18 GÜN SOKAĞA ÇIKILMAYACAK

Muhtarlara aşılama başlatılıyor.29 Nisan Perşembe akşam saat 19:00  itibari ile 17 Mayıs pazartesi sabah 05.00 ‘e kadar sokağa çıkma yasağı getirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından istisna tutulan iş kurumları ve iş yerleri hariç tüm işyerleri faaliyetlerine ara verecek.

Gıda alışverişlerinde sadece paketleme olarak satış yapılabilecek.

Zincir marketler Pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlere kadar hizmetlerine devam edebilecek.

SINAVLAR ERTELENECEK

Önceki kısıtlama uygulamalarından farklı olarak,Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar,sokağa çıkma ve şehirler arası kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecek.

Hizmetlerini sürdürecek kamu kurumlarındaki personel uzaktan veya dönüşümlü çalışmaya yönlendirilecek.

Uzaktan çalışma yönetiminde bulunan personelde sokağa çıkma yasağına tabi olacak.

Ana okulu, Kreş 8.sınıf ve 12.sınıf dahil tüm okullarda yüz yüze eğitime ara verilecek, Tüm sınavlar ertelenecektir.

İSTİSMARA İZİN VERİLMEYECEK

Tarım sektöründe kısıtlamalar hakkında gerekli çalışmalar ayrıca yapılacaktır.

Temel ihtiyaçları için sokağa çıkma engeli bulunan yaşlı vatandaşlar vefa yardım ekipleri tarafından tüm ihtiyaçları karşılanacaktır.

Emniyet ve Güvenlik hizmeti yürütün kurumlar gereken hassasiyeti gösterecekler kendileri de yakından takip edilecek .

Tedbirlerin istismar edilmesine kesinlikle izin verilmeyecek.

Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak.%50 yolcu kapasitesiyle çalışabilecek.

Vaka sayılarındaki artış 5 bin’in altın inmediği takdirde Sosyal faaliyetlerden ,Turizm’den , eğitime, her alanda kısıtlamalar artırılacak.

Most Popular

Aydemir: vira bismillah Bir doğar Bin ölürüz

AYDEMİR: VİRA BİSMİLLAH BİR DOĞAR BİN ÖLÜRÜZ TRHABERTÜRK: AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Şehidimize rahmet niyaz ediyor, Ailesine, Dadaşlara, Kahraman ordumuza ve Yüce Milletimize başsağlığı diliyorum. Ve...

Erzurumlu Şehidin olay yaratan son anları

ERZURUMLU ŞEHİDİN OLAY YARADAN SON ANLARI  TRHABERTÜRK:Tunceli Ovacık’ta operasyon sırasında yaralanarak daha sonra hastanede şehit olan Erzurum Karagöbek’li Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu’nun askeri helikopter...

Bakan Soylu Erzurum’da

BAKAN SOYLU ERZURUM’DA TRHABERTÜRK: Tunceli'de PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Burak Tortumlu için düzenlenen törene katılmak üzere kente gelen İçişleri...

Erzurum yörex’in gözdesi oldu

ERZURUM, COĞRAFİ TESCİLLİ ÜRÜNLERİYLE YÖREX’İN GÖZDESİ OLDU TRHABERTÜRK: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle, Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlenen Yöresel...