Geçtiğimiz hafta sonu Erzurum Kazım Karabekir Stadyumununda Kendi sahasında misafir ettiği Ankaragücü takımını 1-0 Cenk Ahmet Alkılıç’ın attığı golle galip gelen BBErzurumspor takımının kendi sahasının zeminin bozuk olması gündemdeki yerini korudu.

Gündemdeki konusu  ağır kış şartlarının yaşandığı Erzurum ilinde özellikle futbol maçlarında kullanılan stat sahalarının bozuk oluşu zevkli futbol oyunun oynanmasına engel oluşu.
Trhaber türk olarak daha önce gündeme aldığımız Erzurum’a Kapalı stadyum şart hususu bir kez daha haberimizi gündeme getirdi.

Ankaragücü takımı ile oynanan maçta bozuk zeminin oluşu Ulusal haber sitelerinde haber konusu yapılarak  sosyal medya’da sahanın bozuk oluşu sebebiyle eleştiriler yapıldı.

Erzurum-sporlu taraftarlar, kendi takım oyuncularının bile sakatlanmalarına sebebiyet veren bu bozuk saha sorunun biran önce çözümlenmesini başka bir kapalı stat yapılmayacaksa bile şu anki Kazım Karabekir Stadyumunun açık olan üst  bölümünün kapatılması ile ilgili çalışma başlatılmasını istiyor.

Saha içindeki çimlerin hava şartlarından dolayı stat içine yağan karların temizlenmesi sırasında saha çimlerinin tamamen kaybolarak toprak zemine dönüşmesinin utanç verici olduğunun belirtiyorlar ve bu Dadaşlar Diyarına hiç yakışmıyor diyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz