Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Gündem Dadaşların Vekili Aydemir MHK’ya uyarıda bulundu

Dadaşların Vekili Aydemir MHK’ya uyarıda bulundu

 HATA YAPAN HAKEMLERİN LİSANSINI İPTAL EDİN

TRHABERTÜRK: Spor Toto Süper Lig’in 36’ncı haftasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile Yeni Malatyaspor arasında dün Erzurum’da oynanan karşılaşmalarında hakemlerin taraflı tutumlarına bir tepkide Ak Parti Milletvekili İbrahim Aydemir’den geldi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Erzurum ilinin ve Erzurumspor’un sorunlarını dile getirerek çözüm bulunmasını isteyen Aydemir Meclis Basın toplantısında yaptığı açıklamada,

BBErzurumspor’un son haftalarda yaptığı her maç’ta hakemlerinin “art niyetli” olduklarını savundu ve TFF ve MHK’ye “Bu fahiş hataları yapan hakemlerin lisanlarını iptal edin” çağrısında bulundu.

Erzurumspor camiası olarak hiçbir şekilde haksız puan veya puanlar kazanmanın peşinde olmadıklarını, hak edenin kazandığı maçların oynanmasını istediklerini ifade eden Aydemir, “Bizim Malatyaspor’a da büyük bir saygımız var. Bugün söyleyeceklerimizin Malatyaspor camiasıyla, Malatya halkıyla bir ilgisi yok. Eminim, dün Erzurumspor’a karşı yapılan haksızlıklara en az bizler kadar onlarda üzülmüştür” dedi.

Maçın hakemi Ali Palabıyık’ın futbol dünyasının halen daha anlayamadığı bir gerekçeyle Ricardo Gomes’in golünü iptal ettiğine dikkat çeken Milletvekili Aydemir, pozisyonun videosunu herkese izleterek, “Soruyorum Allah aşkına bu pozisyonda faul nerede var? VAR denilen hadise bu işte. Git seyret, kararını ver! Çok mu zor! Golü iptal ederken VAR’a bakmıyorsun, penaltıyı iptal ederken, VAR’dan uyarı geldi diyorsun! Bu yapılanın adı Erzurumspor düşmanlığıdır” dedi.

Futbol dünyasında herkesin kulaktan kulağa konuştuğu bir iddiayı da gündeme taşıyan Aydemir, “Doğru mu değil mi bilmem ama böyle şeylerin konuşulması bile bir faciadır. İddia odur ki, maçın hakemleri ile VAR hakemleri arasında bir sürtüşme, bir rekabet, husumet var. Ve birbirlerini zora sokabilmek için mahsus yanlış kararlar verdiriyorlarmış. Böyle birşey olabilir mi? Bu pespaye bir haldir, hakemlik değildir!”

Most Popular

Muratpaşa Mahallesinde Genç adam intihar etti

ERZURUM MURAT PAŞA  MAHALLESİ İNTİHAR OLAYI İLE SARSILDI TRHABERTÜRK: 29.07.2021 saat 09.00 sıralarında MuratPaşa Mahallesi cephane Sokak da bulunan metruk bina’da, Erzurum 1988 doğumlu Gökhan...

Manavgat Yangını kontrol altına alındı ama…..Korkunç görüntüler var

KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER VAR 4 farklı noktada çıkan Manavgat yangını kontrol altına alındı! Korkunç görüntüler var. TRHABERTÜRK: 28 Temmuz öğle saatlerinde Türkiye’mizin Turizm cenneti Antalya Manavgat ilçesinde 4...

SBK toplantısı sonrası açıklama yapıldı.Erzurum’da yükselişe geçti

ERZURUM’DA VAKA SAYILARINDA ARTIŞ KORKUTUYOR TRHABERTÜRK: Normalleşme sürecinin ardından Erzurum’da da pozitif vakalarda, günlük artışta vaka sayısı 99’a yükseldi. Corana Virüs ile mücadele kapsamında alınan...

Bingöl’de 4.30  büyüklüğünde deprem meydana geldi

BİNGÖL’DE 4,30 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ TRHABERTÜRK: AFAD'dan  yapılan deprem açıklamasında, 28.07.2021 tarihinde saat: 15.27’de ,4.30 Büyüklüğünde merkez üssü  Bingöl'de deprem meydana geldiği bildirildi.