Pazar, Nisan 18, 2021
Ana Sayfa Politika Deva Partisi Alvar ve Pasinler’de

Deva Partisi Alvar ve Pasinler’de

Deva Partisi Erzurum İl Başkanı A.Vahit Bingöl il teşkilatı ile ziyaretlerine yeniden başladı.

Deva Partisi il yönetimi, Pasinler İlçesinin daha önce belediyelik olan, Büyükşehir yasası gereği mahalle statüsüne geçirilen Alvar halkı ile bir araya geldiler.

ÇOK GÖÇ VERDİK

 Halkın %90’nın, Tarım ve Hayvancılıkla uğraştığı Alvar mahallesinde halk yine her zamanki gibi pahalılıktan ekip biçtikleri tahıl ürünlerinden gelir elde edemediklerini söyleyerek bu derdimize deva arıyoruz dediler.

Alvar halkı ile kahvehanede buluşarak çay içen Başkan Bingöl ve teşkilat üyelerine şikayet de bulunan halkın büyük bir çoğunluğu Tarım ve hayvancılıktan gelir elde edilemediği için çok göç verdiklerini bir zamanlar 10 bin civarında nüfusa sahip olduklarını büyükşehir statüsüne geçilip mahalle olduktan sonra halkın büyük çoğunluğu ya pasinler merkezine ya da şehir merkezine göç ettiklerini söylediler.

Alvar bölgesinde yapımı planlanan Baraj projesinin henüz başlatılmadığını verilen vaatlerin ne zaman yerine getirileceğini belirten alvarlılar,bu barajın gerçekleşmesi durumunda ekim alanlarının daha iyi olacağının daha iyi verim alacaklarını onun için barajın ne zaman yapılacağını merakla beklediklerini söylediler.

LİSEMİZ YOK

Mahallelerinde sadece Anaokulu,ilkokulu ve ortaokul bulunduğu lise eğitimi almak için çocuklarının ilçe ve şehir merkezindeki okullarda eğitim gördüklerini gelir seviyelerinin çok düşük olması yüzünden çocuklarını okullarına göndermek istediğimiz zamanlarda çok sıkıntı yaşadıklarını söyleyen halk bu sorunlarımıza çare bulunmaz ise çok şeyler değişir Alvar’da  diye dert yandılar.

Alvar mahallesinde ayrılarak Pasinler ilçe merkezine giden Başkan Bingöl ve ekibi , Deva ilçe yönetiminde Başkan Fethullah Bölükbaşı ile bir araya gelerek Alvar gezisinde sohbete konu olan sıkıntıların Pasinler ilçe merkezinde de olması nedeni ile koyu bir sohbete daldılar.

Önceki İçerik
Sonraki İçerikBüyükelçi Erzuruma’da geldi.

Most Popular

MP Kurucu Listesinde Kimler yok ki

MP KURUCU LİSTESİNDE KİMLER YOKKİ TRHABERTÜRK: Muharrem İnce tarafından, Sivas kongresi'nin yıl dönümü olan 4 Eylül 2020’de Sivas’ta "Bin Günde Memleket Hareketi" sloganıyla 1000 günde...

Erzurum’da Çıkmadık CAN’dan Ümit Kesilmez

ÇIKMADIK CAN’DAN ÜMİT KESİLMEZ TRHABERTÜRK: Süper Lig’in 35. haftasında BB Erzurumspor deplasmanda konuk olduğu Denizlispor’u 3-2 mağlup etti, 2.dakikada Emrah’ın sol köşeye attığı golle durum,Erzurumspor’un leyhine...

Eski Anavatan Partili Başkan Bingöl: “Benim iki gömleğim var; biri bayramlık, diğeri idamlık”.

ESKİ ANAVATAN PARTİLİ BAŞKAN BİNGÖL: "BENİM İKİ GÖMLEĞİM VAR; BİRİ BAYRAMLIK, DİĞERİ İDAMLIK". TRHABERTÜRK: Değerli siyasetçi ve devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefat...

kripto para yasaklanmadı kripto varlık kavramı  tanımlandı

KRİPTO PARA YASAKLANMADI KRİPTO VARLIK KAVRAMI  TANIMLANDI TRHABERTÜRK: Merkez bankası’nın aldığı kararla ‘kriptopara’ olarak bilinen Bitcoin  gibi elektronik paralar Türkiye’de ödeme aracı olarak kullanılamayacak. Kripto...