Çarşamba, Aralık 8, 2021
Ana Sayfa Politika Deva Partisi Alvar ve Pasinler’de

Deva Partisi Alvar ve Pasinler’de

Deva Partisi Erzurum İl Başkanı A.Vahit Bingöl il teşkilatı ile ziyaretlerine yeniden başladı.

Deva Partisi il yönetimi, Pasinler İlçesinin daha önce belediyelik olan, Büyükşehir yasası gereği mahalle statüsüne geçirilen Alvar halkı ile bir araya geldiler.

ÇOK GÖÇ VERDİK

 Halkın %90’nın, Tarım ve Hayvancılıkla uğraştığı Alvar mahallesinde halk yine her zamanki gibi pahalılıktan ekip biçtikleri tahıl ürünlerinden gelir elde edemediklerini söyleyerek bu derdimize deva arıyoruz dediler.

Alvar halkı ile kahvehanede buluşarak çay içen Başkan Bingöl ve teşkilat üyelerine şikayet de bulunan halkın büyük bir çoğunluğu Tarım ve hayvancılıktan gelir elde edilemediği için çok göç verdiklerini bir zamanlar 10 bin civarında nüfusa sahip olduklarını büyükşehir statüsüne geçilip mahalle olduktan sonra halkın büyük çoğunluğu ya pasinler merkezine ya da şehir merkezine göç ettiklerini söylediler.

Alvar bölgesinde yapımı planlanan Baraj projesinin henüz başlatılmadığını verilen vaatlerin ne zaman yerine getirileceğini belirten alvarlılar,bu barajın gerçekleşmesi durumunda ekim alanlarının daha iyi olacağının daha iyi verim alacaklarını onun için barajın ne zaman yapılacağını merakla beklediklerini söylediler.

LİSEMİZ YOK

Mahallelerinde sadece Anaokulu,ilkokulu ve ortaokul bulunduğu lise eğitimi almak için çocuklarının ilçe ve şehir merkezindeki okullarda eğitim gördüklerini gelir seviyelerinin çok düşük olması yüzünden çocuklarını okullarına göndermek istediğimiz zamanlarda çok sıkıntı yaşadıklarını söyleyen halk bu sorunlarımıza çare bulunmaz ise çok şeyler değişir Alvar’da  diye dert yandılar.

Alvar mahallesinde ayrılarak Pasinler ilçe merkezine giden Başkan Bingöl ve ekibi , Deva ilçe yönetiminde Başkan Fethullah Bölükbaşı ile bir araya gelerek Alvar gezisinde sohbete konu olan sıkıntıların Pasinler ilçe merkezinde de olması nedeni ile koyu bir sohbete daldılar.

Önceki İçerik
Sonraki İçerikBüyükelçi Erzuruma’da geldi.
- Advertisment -https://trhaberturk.com/wp-content/uploads/2021/10/EMIRHAN.png

Most Popular

Erzurum’dan 4 Takım Play-Off’da

ERZURUM’DAN 4 TAKIM PLAYOFF’DA TRHABERTÜRK: Tamamlanan U-18 Futbol liginde Erzurum’dan 4 takım Play-Off’da oynamaya hak kazandı. Erzurum U-18 Futbol liginde maçları tamamlanan 9 takımdan 4 takım...

14 İl’de Siber saldırı düzenleyen PKK lılar ele geçirildi

14 İL’DE SİBER SALDIRI DÜZENLEYEN PKK LILAR ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: PKK terör örgütü propagandası yapmak için internette siber saldırı düzenleyenlere yönelik olarak operasyon yapıldı. Ankara Cumhuriyet...

Ferhat Tunç ölü ele geçirildi

FERHAT TUNÇ ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: Terör örgütü Pkk'nın sözde Gap-Rıha eyalet sorumlusu Rubar kod adlı Ferhat Tunç, Şanlıurfa'da düzenlenen operasyon sonucu ölü ele geçirildi..

Erzurum polisi 36 faili meçhul olayı aydınlattı

ERZURUM POLİSİ 36 FAİLİ MECHUL OLAYI AYDINLATTI TRHABERTÜRK: Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Kasım ayı içerisinde düzenlenen operasyonlarda 36 olay...