DEVA PARTİSİ, İKTİDAR PARTİSİ OLARAK HAZIR

941

Deva partisi olarak hedefiniz nedir?

Öncelikli hedefimiz tek başına Hükümet olmaktır. Bizim hedefimiz tek başına iktidar olmak. gece gündüz çalışarak,Sosyal hayatımız Aile hayatımız ve  İşimizden, fedakarlık yaparak. Ülkemize sahip olduğu değerleri kazandırmak ve en başta Milletimizin her alanda rahatlığını sağlamak.

İl Başkanı Bingöl,TRhabertürk’e röportaj vererek Deva Partisi ve İl Yönetimi ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Deva partisini diğer partilerden amaç olarak öne çıkaran özelliği nedir?

Demokrasi ve Atılım Partisinin amacı, parti programında yer alan politikaların gerçekleştirilmesi suretiyle; kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan; yargının tarafsız ve bağımsızlığı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı; katılımcı ve çoğulcu demokrasinin hakim olduğu; uluslararası sözleşmeler ve evrensel değerler çerçevesinde temel insan haklarının ve başta ifade ile basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı; şiddet, korku, baskı, ötekileştirme, ayrıştırma ve ayrımcılığın yaşanmadığı; hukuka bağlı, vatandaş odaklı, katılımcı, tarafsız, saydam, hesap verebilir, denetlenebilir, etkili ve verimli bir kamu yönetiminin hayata geçirildiği; herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmektir.

Türkiye nin en büyük gündemlerinden biri şu anda ekonomi sizce ekonomi düzelir mi?

Ülkemizde Son 10 yılın iktisat tarihine baktığımızda Türkiye’nin hep krizlerle mücadele ettiğini ekonomik daralmaların yaşandığını görüyoruz.Dış borcumuz her geçen gün katlanarak artıyor tabi bunların sebeplerini iyi analiz etmek gerekiyor.Yanlışların neler olduğunu tespit ettikten sonra bu yanlışları doğrulara yönlendirmek eğer bunu başarırsak ki başarırız neden mi çünkü, Partimizin genel başkanı Ali Babacan bey iktidarın en iyi yıllarında bu işin kaptanıydı. Kendisi 2015 yılında görevden ayrılmıştır bu ayrılma sonucunda ekonomide oynamalar isteyenmeyen sonuçlar meydana gelmiştir. Özellikle altını çiziyorum bu ülkede çözülemeyecek hiç bir mesele yok yeter ki işi bilen biri tarafından yönetilsin.

Sizce deva partisi iktidar olabilir mi ?

Partimizin genel başkanı gerek iç işlerinde gerek dış işlerinde ve en önemlisi ekonomide hakimiyet kazanmış olan Ali Babacan bey ile birlikte kaliteli Genel Merkez kadromuzla ile birlikte ve halkımızın güvenini,memnuniyetini kazandıktan sonra evet tabi ALLAH’ın izni ile iktidar partisi olacağımızı düşünüyoruz bunun için Milletimizin sorunlarına dertlerine deva olmak için iktidara talibiz.

İktidar partisi olursanız  ilk önceliğiniz ne olacak?

Partimiz tüm politika oluşturma, karar alma ve uygulamalarında; şeffaflık, hesap verebilirlik, dürüstlük, çoğulculuk, katılımcılık, kurumsallaşma, her alanda liyakatı esas alma, işi ehline verme, istişareye ve ortak akla dayalı yönetim, vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmama, her koşulda gelişmiş bir demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri ve hukukun üstünlüğünü savunma,  toplumun değerlerine, ihtiyaç ve taleplerine duyarlı olma, kendini değerlendirmede tevazu ve ahlakı temel alma, politika uygulamalarında tutarlılık, öngörülebilirlik ve bütüncül yaklaşımı esas alma ilkelerine bağlı kalarak ülkemizi feraha Dünya sıralamasında en üst düzeyde ki ülkeler sıralamasına yükseltmek olacaktır.

Deva Partisi olarak, Türkiye nin geleceğini ellerinde tutan genç nesil için yani bizler için neler düşünüyorsunuz ?

 Evet Öncelikle gençler ülkemizin geleceğidir.Gençleri yanımıza alarak ki Deva Partimizin kadrosunun çoğunluğu gençlerden oluşuyor.Yanımızda ki gençlerle birlikte genç seçmenlerimizin istek ve arzularına göre planlar yaparak bunları en kısa sürede faaileyete geçirmeyi düşünüyoruz.

Sizce ülkemizin en büyük sorunu nedir?

Türkiye’nin en büyük sorunu terör,  işsizlik ve hayat pahalılığı çünkü şu an Türkiye’de ekonomik kriz var.Bunların üstesinden gelmek için Milletimiz ile beraber onların desteğini alarak bunlarla her ne pahasına olursa olsun mücadele etmeye ant içtik.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz