Pazar, Şubat 28, 2021
Ana Sayfa Gündem DİKKAT! YETKİLİLER UYARDI CORONA ERZURUM'DA ARTMAYA BAŞLADI

DİKKAT! YETKİLİLER UYARDI CORONA ERZURUM’DA ARTMAYA BAŞLADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı 15-21 Şubat arasındaki Kovid-19 vaka sayısında ilk üç il Ordu, Giresun ve Trabzon olarak sıralandı. Güneydoğu’daki iller ise son sırada yer aldı. Geçen haftaya göre Erzurum’da ise artış yaşandı.

Bakan Koca, ”Haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var. Normalleşmeyi konuştuğumuz şu günlerde daha hızlı normal hayata dönebilmek için her birimiz tedbirlere daha çok uymalıyız.” açıklamasını yaptı.

İllerin vaka sayısına göre kademeli normalleşmeye geçeceğimiz “Yerinde Karar” döneminde Güneydoğu’daki illerin verileri Türkiye sıralamasının sonunda yer aldı. Her 100 bin kişide haftalık vaka sayısı Hakkari’de 3,21, Şırnak’da 3,91, Muş’ta 8,5, Batman’da 8,71, Iğdır’da 10,43 oldu. Geçen hafta Erzurum’da 37,71 olan vaka sayısı ise bu hafta artarak 50,90’a yükseldi.

Erzurum’da Mart ayı itibari ile normalleşme adımlarının atılacağını belirten Erzurum Valisi Okay Memiş, il pandemi kurulu olarak hazırlık yaptıklarını ifade ederek, “Simülasyonlarımız hazır halde, Mart başına kadar durumu gözlemlemek istiyoruz. Eğer biraz daha dişimizi sıkarsak Mart’ta normale dönebiliriz” demişti.

Most Popular

EKMEK ZAMMINA VALİ MEMİŞ HAYIR DEDİ

Erzurum'da ekmek fiyatı komisyon kararı ile 1.25 liradan 1.50 TL'ye yükseltilmiş. Bu Yeni fiyata vatandaşların tepkisini hemen dikkate alan vali Okay Memiş , fırıncıları...

DUYURU! ERZURUM’DA PAZARTESİ YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Milli eğitim Bakanlığı tarafından 01 Mart 20121 tarihi itibari ile Okullarda yüz yüze eğitime başlanacağı mesajı tüm velilere mesaj gelmişti. Resmi ve özel öğretim tüm...