Çarşamba, Aralık 8, 2021
Ana Sayfa Erzurum Doğu Anadolunun en iyi Patates Üreticisi Yazıcı Ailesi

Doğu Anadolunun en iyi Patates Üreticisi Yazıcı Ailesi

DOĞU ANADOLUNUN EN İYİ PATATESİ PASİNLER PATATESİ

TRHABERTÜRK: Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen Patates Yarışmasına Pasinler Patatesi 1.seçildi.

Bir çok Patetes üreticisinin katıldığı Pasinler İlçesinde düzenlenen yarışmada, en iyi Patetes üreticisi Yakup Yazıcı seçildi.


Pasinler’de Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürü Osman AKAR’ın katılımıyla ilçede yetiştirilen patatesin çehre, boyut, aroma, lezzet yarışması düzenlendi.


Yarışmaya, İlçe Kaymakamı Emre ZEYREK, İlçe Belediye Başkanı Ahmet DÖLEKLİ, DAP Başkanı Prof. Dr. Osman DEMİRDÖĞEN, ve çiftçiler katılım sağladı.

Doğu Anadolunun en iyi Patetesinin üretildiği Pasinler ilçesinin Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, İlçelerinde düzenlenen Yarışma ile ilgili yaptığı açıklamada;’

‘İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen Patates Yarışması birincisi aynı zamanda Personel ve İnsan Kaynakları Müdürümüz Sn. Yakup Yazıcı’yı tebrik ediyorum. Sn. Kaymakamımıza, Sn. İl Tarım Müdürümüze, Belediyeler Birliği Genel Sekreterimize, Ziraat Odası Başkanımıza, Çiftçi Kooperatiflerimize, Çiftçi kardeşlerimize destek ve katılımları için teşekkür ediyorum.”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -https://trhaberturk.com/wp-content/uploads/2021/10/EMIRHAN.png

Most Popular

Erzurum’dan 4 Takım Play-Off’da

ERZURUM’DAN 4 TAKIM PLAYOFF’DA TRHABERTÜRK: Tamamlanan U-18 Futbol liginde Erzurum’dan 4 takım Play-Off’da oynamaya hak kazandı. Erzurum U-18 Futbol liginde maçları tamamlanan 9 takımdan 4 takım...

14 İl’de Siber saldırı düzenleyen PKK lılar ele geçirildi

14 İL’DE SİBER SALDIRI DÜZENLEYEN PKK LILAR ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: PKK terör örgütü propagandası yapmak için internette siber saldırı düzenleyenlere yönelik olarak operasyon yapıldı. Ankara Cumhuriyet...

Ferhat Tunç ölü ele geçirildi

FERHAT TUNÇ ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: Terör örgütü Pkk'nın sözde Gap-Rıha eyalet sorumlusu Rubar kod adlı Ferhat Tunç, Şanlıurfa'da düzenlenen operasyon sonucu ölü ele geçirildi..

Erzurum polisi 36 faili meçhul olayı aydınlattı

ERZURUM POLİSİ 36 FAİLİ MECHUL OLAYI AYDINLATTI TRHABERTÜRK: Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Kasım ayı içerisinde düzenlenen operasyonlarda 36 olay...