DÜNYANIN EN ZEHİRLİ BALIKLARINI TEK TEK AVLADILAR

508

Aslan balığı, ilk görüldüğü Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus’un batı kısımlarında mercan kayalıklarda yaşayan zehirli deniz balıklarından oluşan bir cinstir. İnsanlar için tehlike teşkil ederler.

Kıyıya yakın yerler ile 50 metre derinlik arasındaki kısımlarda yaşarlar. Yetişkinleri 40 cm uzunluğa değin erişebilirler.


Bu Tehlikeli balıkların Akdeniz bölgesinin en güzel Kleopatra Koyu (Hamam Koyu),Ekincik Koyu , Sarsala Koyu, Yassıca Adaları (Göcek), Bedri Rahmi , Tersane Adası, Göbün ,

Kille isimli koylarına sahip Muğla göcek’de denizde çok tehlikeli olan öldürücü zehirli olan bu balıkları yöre halkı büyük bir cesaret örneği göstererek tek tek avladılar.
Dikenlerinde taşıdıkları zehirle Dünyanın en zehirli balığı olarak bilinen bu balıklar Kızıldenizden göç etmiş avcı (etçil) ve istilacı bir balık türüdür. Dünya genelinde bilinen 12 tür aslan balığı olduğu söyleniyor.


Göcek’li youtuber Ramazan Çetin

ve arkadaşı Sinan Gökdünek Balıkçılar, özel giydikleri Dalgıç kıyafetleri ile koylarda bulunan Mercan Kayalıklarda yuva yapmış Aslan balığı avına çıkarak göcek koylarında  bu balıkları avladılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz