ERZURUM İL BAŞKANLIĞI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

208

Ülke gündemini son günlerde  meşgul eden, Darbe ve Başörtüsü üzerinden yaptıkları açıklamalarla kamuoyunun dikkatini çekmeyi başaran fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında AK Parti Erzurum İl Teşkilatı, suç duyurusunda bulundu.

Ak Parti İl Teşkilatından İl Başkanı Mehmet Emin ÖZ ,Yakutiye İlçe Başkanı ve Aziziye İlçe başkanı ile birlikte, Erzurum Adalet Sarayında suç duyurusuna bulundu.

 

 

 Erzurum Adliye Sarayı önünde Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,Palandöken Belediye Başkanı Muhammet sunar’ında katıldığı  Basın açıklamasında Ak Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz;

Ak Parti Teşkilatları olarak 81 İlimizde ,Fikri Sağlar ,Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında Türk Ceza Kanunun ‘’Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ başlığını taşıyan 216’ncı maddesine istinaden,Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyusunda bulunuyoruz.

“Bilindiği gibi, Türkiye Cumhuriyeti devleti, doğrudan milletin yürüttüğü ve onun temsilcisi olan Büyük Millet Meclisinin yönettiği bir istiklal mücadelesi sonunda kurulmuştur. Temelinde milli iradenin üstünlüğü olan Cumhuriyetimiz, çok partili siyasi sistemle birlikte, bu vasfını siyasi alanda da tam manasıyla hayata geçirmeye başlamıştır. Elbette, en başından beri her dönemde milli iradenin üstünlüğünü hazmedemeyenler olmuştur. Milli irade düşmanlığı, kimi zaman darbeci, kimi zaman vesayetçi, kimi zaman marjinal akımların temsilcisi olarak karşımıza çıkmıştır. Hepsi de faşizmin en ilkel, en karanlık, en nobran söylemleri ve eylemleriyle millete, milletin değerlerine, tarihine, kültürüne saldıran köhne zihniyetin mensuplarıyla mücadele etmek, kendine bu ülkenin demokrat, yerli ve milli bireyi olarak gören herkesin en başta gelen sorumluluğudur. Yakın tarihte 28 Şubat’tan 15 Temmuz’a kadar uzanan nice acı hatıraları hala hafızasında canlı olan milletimiz, faşist zihniyete karşı gösterdiği ilkeli ve güçlü duruş sayesinde, ülkemizin en büyük kalkınma ve demokrasi atılımının partimiz vasıtasıyla gerçekleştirilebilmesini sağlamıştır. AK Parti olarak en büyük gururumuz ve mutluluğumuz, bu büyük atılımda milletimizin temsilcisi olarak mücadele safının en önünde yer alıyor olmaktır. Türkiye’nin kalkınma ve demokrasi yolculuğunda kat ettiği mesafedeki başarısı; akıl, vicdan  sahibi herkes tarafından takdirle teslim edilmektedir” dedi.

“Gazeteci kimliğiyle yaptığı bir sosyal medya paylaşımında ise Can Ataklı, Cumhurbaşkanımızın seçimle gitmeyeceğini, ordunun darbe kabiliyetinin kalmadığını, artık tek ümidin ülkenin halkta öfkeye yol açacak büyük bir felakete uğraması olduğunu söyleyebilecek kadar derin bir sefalete düşmüştür. Darbe ve felaket çığırtkanlığı yapan bu zihniyet, ülkemiz için bizatihi bu tehditlerin kendisi kadar tehlikelidir. Aynı şekilde, Genelkurmay eski Başkanlarından İlker Başbuğ’un, 27 Mayıs darbesinin, şayet rahmetli Menderes erken seçim kararını ilan etseydi olmayabileceği, böyle bir durumda da iktidarın zaten CHP’ye geçeceği yönündeki açıklamaları, zihinlerin gerisindeki darbe sevdasını açık etmiştir. Sadece bu üç örnek dahi, Türkiye’nin 97 yıllık Cumhuriyet tarihinde elde ettiği milli iradenin üstünlüğünü esas alan kazanımları hala hazmedemeyenlerin, vesayet ve darbe dönemlerinin özlemiyle yanıp tutuştuğunu göstermeye yeterlidir. Demokrasi tarihimiz de siyaset darbelerle her dönem inkıtaya uğratılmıştır.”

Milli İradenin üstünlüğü ve Demokrasimizi kabul edemeyen vesayetçi odakların Milletimizin birliğine karşı besledikleri kin ve nefret duygularını açığa vuran, İlker Başbuğ, Fikri Sağlar ve Can Ataklı hakkında, Cumhuriyet Başsavcılığımıza suç duyurusunda bulunduk dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz