Çarşamba, Temmuz 28, 2021
Ana Sayfa Gündem Erzurum İlim arayanların,Yolu kesişenlerin,Karşılıksız sevenlerin şehridir

Erzurum İlim arayanların,Yolu kesişenlerin,Karşılıksız sevenlerin şehridir

DEDİ ERZURUM NEDİR? DEDİ YOLUMDUR.

TRHABERTÜRK: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İl Danışma Kurulu toplantısının ardından Erzurum Yakutiye Merkez ilçesi Cumhuriyet Caddesi Erzurum Kalesi önünde kurulan toplu açılış tören Platformunda konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2.5 yıllık bir aradan sonra yeniden Erzurum’da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Erzurum’u özlemişiz. Erzurum’da bizi özlemiş. Şair ne diyor.

Dedi Erzurum  nedir dedi ilimdir

Dedim gidermişin Dedi yolumdur.

Dedim Emrah nedir ? Dedim Kulumdur.

Dedim satarmısın? Dediki yoğ yoğ.

İşte Erzurum böyle İlim arayanların yolu kesişenlerin, Karşılıksız sevenlerin şehridir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum Kalesi önünde düzenlenen törende Erzurum Şehir Hastanesi, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Canlı Hayvan Pazarı ile yapımı tamamlanan projelerin toplu açılışını gerçekleştirdi.

Başkan Erdoğan: “Mülki İslam’ın Kilit’i, Anadolu’nun Tapusu, Dirilişin ve Direnişin sembölü Erzurum.

Gönülleri Vatan Aşkı ile yananların, Tarih boyunca defalarca destan yazdığı yer dir Erzurum.

Erzurum’un Meşhur kapıları, Harput kapısı, Kilise Kapısı,Tebrizkapısı,Erzincan Kapısı ,Gürcükapısı,İstanbul Kapısı,Karskapısı,Anadolunun giriş kapısının yollarıdır. Gönüllerin birbirine kavuştuğu yollarıdır. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan  binlerce Erzurumlu vatandaşın katıldığı açılış konuşmasında:

 “Hayırlı olsun. Sadece şehrimizin bölgemizin değil ülkemizin en modern sağlık kurumlarından biridir. Erzurum’a 385 bin metrekare kapalı alana sahip toplam bin 574 yataklı dev bir şehir hastanesi Tamamen Sağlık Bakanlığımız tarafından yapıldı işletilmektedir. Dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediyemizin inşa ettiği Canlı hayvan Borsasının da bugün açılışı gerçekleştiriyoruz. Ovit tüneliyle alakalı adımı da 2023’e kadar tamamlayacağız. Okul, yol, gölet, sulama tesisi, kültür merkezleri, spor tesisleri, enerji üretim tesislerinin resmi açılışını da bugün buradan yapıyoruz.

 Çeşitli bakanlıklarımıza kurumlarımıza belediyelerimize ait toplam yatırım bedeli 9.5 milyar lirayı bulan eser ve hizmetlerin resmi açılışlarını bugün gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen bakanlıklarımızı kutluyorum. İnşallah Erzurum’u yeni eserlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Erzurum hep bizim yanımızda yer aldı. Bizde son nefesimize kadar Erzurumlu yol yürümeyi devamlı taş üzerine taş koymaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 37 dakikalık  konuşmasının ardından Törene Katılın sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, eski başbakan Binali Yıldırım, eski İçişleri Bakanı,Efgan ALA, eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, milletvekili İbrahim Aydemir, Selami Altınok, Zehra Taşkesenlioğlu Ban, Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Ak parti il başkanı Mehmet Emin Öz, Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan, Palandöken Belediye Başkanı Av. Muhammet Sunar, Yakutiye Belediye Başkanı Dr.Mahmut Uçar ve eski Milletvekili Mustafa Ilıcalı, ile birlikte Erzurum’a yapılan 9,5 Milyar TL lirası değerinde açılış kurdelesini birlikte kestiler.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Erzurum hep birden Başbuğlar ölmez diyor

İLÇELERDE MHP RÜZGARI TRHABERTÜRK: Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın ile MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş'ın ilçe...

Bu kaldırımda Cambaz bile yürüyemez

NE KALDIRIM VAR NEDE KALDIRAN VAR TRHABERTÜRK: Erzurum Palandöken İlçesi Yunus Emre Mahallesinde bulunan eski adıyla çukur evlerin yol güzergahında Karayolları 12.Bölge Müdürlüğünün hemen sınırında...

Kültür İl Müdürlüğünün bu ilgisizliği Pes dedirtti

TARİH KOKAN NEBİ HANLARI ŞİMDİ ....... TRHABERTÜRK: Erzurum Nenehatun Mahallesinden eski Alvar Mahallesine gidilen yol güzergâhında Osmanlı İmparatorluğunun 1800”lü yıllar döneminde yapılan, Askeri kervanların konaklama yeri...

Türk Kadın Boksör Tokyo’da Tarihe adını yazdırdı

  TÜRK BOKSUNA ADINI YAZDIRDI TRHABERTÜRK:  Milli Takım oyuncusu Busenaz Sürmeneli, Polonyalı rakibini 5-0 mağlup ederek  tarihinde maç kazanan ilk kadın boksör olarak Türk Boksunda tarihe...