İçişleri Bakanlığı’nın 19 Ekim Pazartesi’den itibaren 7 gün boyunca her gün , ülke genelinde Covid-19’a yönelik denetim yapılacağı yönünde yayımladığı genelgenin ardından Erzurum Valisi. Okay Memiş  Sağlık Tedbirleri kapsamında denetim yaptı.

Vali Memiş, Şehir Merkezinde halkın yoğun bir şekilde bulunduğu Cumhuriyet Caddesi,Mumcu Caddesi,Gez Caddesi,Kongre,Tebrizkapı, Gürcükapı Caddelerinde bulunan  Kafe ve restoranları tek tek denetleyerek, işletme sahiplerine kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Özellikle Erzurum un Dadaş Kültüründe Kadınların evlerinden dışarı cadde ve Sokaklara çıktıklarında örtünme şekli olan yüzlerini kapatarak gezme hallerini , Denetimleri esnasında karşılaştığı bu giyim tarzlarında Cadde de gördüğü kadınları Tebrik etmesi hijyen konusunda en duyarlı memleket olma ünvan’ına sahip memlekette görev yapmanın gururunu taşıdığını her yerde söyleyen  Vali Okay,

Maskesiz olarak gezmenin ne kadar zararlı olduğunu  her  zaman hijyen, sosyal mesafe ve maske konusunda daha duyarlı davranılmasını karşılaştığı her vatandaşa söyleyerek, kurallara riayet edenlere teşekkür etti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz