ERZURUM’DA BABACAN: SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL EL BİLMEZ

357

17.10.2020 günü saat: 09.45 de Uçakla Erzurum Havalimanına gelen Ali Babacan’ı Genel Merkez Disiplin Başkanı Mustafa Nuri Akbulut,İl Başkanı Vahit Bingöl,Deva Partisine üye yoğun bir  Kalabalık karşıladı.

Uzun bir araç konvoyu ile Aziziye İlçesi Ilıca yolu üzerinde bulunan Arzen Park’a gelen Babacan katılımıyla  Erzurum 1.Olağan İl Kongresi yapıldı.

Genel Başkan Ali Babacan, Erzurum halkı ile bir araya gelmek, Erzurum esnafının sorunlarını dinlemek için Şehir merkezinde yaptıkları gezintide  ilk olarak Erzurum Esnaf ve Ticaret odalarında bulunan esnaflarla birlikte Erzurum Ticaret Borsasında Başkan Hakan Oral ile bir araya geldi.  Esnafların Devlet den isteklerinin, beklentilerinin neler olduğu konuları hakkında sorular sorarak  bilgi aldılar.

Başkan Babacan, daha sonra Erzurum Ticaret Odası Başkanlığında Başkan Yücelik ile bir araya gelerek, Erzurum’un ekonomik sorunlarını Başkan Yüceliğin ağzından dinleyerek  yerel ekonomi politikalarıyla hakkında bilgi sahibi oldular.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Erzurum Deva Partisi 1.İl Kongresi için  Arzen Park da Parti üyeleri ile bir araya geldi.Başkan Babacan burada yaptığı konuşmada–Bu yoksulluk çözümsüz dermansız değildir,Bu yoksulluk Türkiye’nin kaderi değildir.Biz Türkiye’de top yekün Ülkeyi kalkındırcağız hem de yoksulluğu azalacak politikalar uygulaya caz.

Bu hazır hepsi çalışır durumda,ve ihtiyacı olanı,biz gidip bulacağız biz,Biz devletin sosyal yardım ve desteklerini hak temelli hale getireceğiz. Bu lütuf değil insanların evlerine küçük koliler gönderip Üzerlerine koca amblemler logolar koymayacağız. Bizim Kültürümüzde sağ elin verdiğinden sol elin haberi olmaz dedi.

Babacan,bu nasıl iştir o  yoksul vatandaşımızın hakkıdır Devlet onu vermek zorundadır.Kimse bu yardımları lütuf şekline getirmesin.O koliler kimsenin lütfu değil,Kimse cebindeki parayla dağıtmıyor o kolileri. O koliler yine vatandaşların ödediği vergilerle sağlanıyor ve dağıtılıyor dedi.

Askıda ekmek projesi başlattılar belki sizler hepiniz bunu duymuşsunuz dur.Ya bu yaptıklarından hiç utanmıyorlar mı. Bir ülkede adaleti, insan haklarını, demokrasiyi askıya alırsanız ,demokrasiyi askıya alırsanız o ekmeği de askıya koymak zorunda kalırsınız.Bu nasıl bir yönetim anlayışıdır nasıl bir utanmazlık dır dedi.

Babacan,Milliyetçilik den bahsediyorlar,Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir.Milliyetçilik bu ülkenin her bir vatandaşını aynı  samimiyetlikle  kucaklayabilmektir. Milliyetçilik bu ülke de yaşayan tüm insanların Anasından emdiği süt kadar helal haklarını teslim etmektir.Bu ülkenin top yekün refahın yükseltmektir dedi.

Milliyetçilik kutuplaştırmak değildir,Bu ülkenin bazı vatandaşlarının öteleyerek iteleyerek değil.Milliyetçilik bu bu Ülkenin ekonomisini top yekün kalkındırmaktır.Ülkenin çıkarlarını dünyanın her yerinde adam akıllı korumak savunmaktır.dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz