Salı, Aralık 7, 2021
Ana Sayfa Erzurum Erzurum'da Beceri kazandıran Ücretsiz kurslar düzenlenecek

Erzurum’da Beceri kazandıran Ücretsiz kurslar düzenlenecek

ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE EBU İSAK VAKFI İŞ BİRLİĞİ PROTOKÜLÜ

TRHABERTÜRK: Erzurum İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Ebu İshak Vakfı arasında İş Birliği Protokolü imzalandı. Protokol kapsamında; Halk Eğitimi Merkezi tarafından Ebu İshak Vakfı iş birliği ile katılımcılara bilgi, beceri ve yetkinlik kazandıran, halka açık ve ücretsiz kurslar düzenlenecek.
Düzenlenecek bu kurslarla bilim, kültür, sanat, spor, eğitim, teknoloji, medya, dil öğretimi, meslek edindirme kurs faaliyetleriyle daha fazla kitleye ulaşmak amaçlanmıştır.


Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz: sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığımız işbirliği ile, katılımcılara bilgi, beceri ve yetkinlik kazandıran; bilim, kültür sanat, spor, eğitim, teknoloji, medya, dil öğretimi, meslek edindirme kurslarıyla daha fazla insana ulaşıldığını belirterek, bu konuda Halk Eğitim Merkezlerinin ihtiyaca göre halkın kurs alma taleplerini karşıladıklarını, belge sahibi ve alanında yetkin usta öğreticileri görevlendirilerek çeşitli kurslar açılıp belge verildiğini sözlerine ekledi.
Ebu İshak Vakfı Başkanı Numan Yazıcı ise Salgın hastalıktan önce protokol kapsamında vakfımıza ait gençlik merkezlerinde Halk Eğitim Müdürlüğünün usta öğreticilerinin görev aldığı yüz yüze daha sonra da uzaktan çeşitli kurslar açtıklarını bunlar arasında hızlı okuma beceri kursları, robotik kodlama kursları ve Kur’an-ı Kerim okuma kursları gibi kursların olduğunu belirterek, bu yıl da yaptığımız protokol kapsamında kursların devam edeceğini sözlerine ekledi. Desteklerinden dolayı Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz’a teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -https://trhaberturk.com/wp-content/uploads/2021/10/EMIRHAN.png

Most Popular

Erzurum’dan 4 Takım Play-Off’da

ERZURUM’DAN 4 TAKIM PLAYOFF’DA TRHABERTÜRK: Tamamlanan U-18 Futbol liginde Erzurum’dan 4 takım Play-Off’da oynamaya hak kazandı. Erzurum U-18 Futbol liginde maçları tamamlanan 9 takımdan 4 takım...

14 İl’de Siber saldırı düzenleyen PKK lılar ele geçirildi

14 İL’DE SİBER SALDIRI DÜZENLEYEN PKK LILAR ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: PKK terör örgütü propagandası yapmak için internette siber saldırı düzenleyenlere yönelik olarak operasyon yapıldı. Ankara Cumhuriyet...

Ferhat Tunç ölü ele geçirildi

FERHAT TUNÇ ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: Terör örgütü Pkk'nın sözde Gap-Rıha eyalet sorumlusu Rubar kod adlı Ferhat Tunç, Şanlıurfa'da düzenlenen operasyon sonucu ölü ele geçirildi..

Erzurum polisi 36 faili meçhul olayı aydınlattı

ERZURUM POLİSİ 36 FAİLİ MECHUL OLAYI AYDINLATTI TRHABERTÜRK: Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Kasım ayı içerisinde düzenlenen operasyonlarda 36 olay...