ERZURUM’DA ÇİFTÇİLERE TONLARCA BİTKİ TOHUMU DAĞITILDI

321

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Tarımsal üretimde ve Hayvancılıkta Ülke geneli gelişimin dahada ileriye gitmesi için ve Yem bitkileri üretiminin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla yürütülen projeler ile ilgili 2014 yılı itibari ile başlattığı destek çalışmalarına,Erzurum Valiliği (YİKOB) ve DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığından sağlanan finansmanla uygulamaya konulan projelerle çiftçilerimize her yıl ücretsiz tohum desteği sağlanmaya devam edilerek 2020 yılında 190 ton yem bitkisi tohumu (yonca, korunga, fiğ, tritikale vb.) dağıtıldı.


Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet emin ÖZ ,Konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada,;-İlimizde artan hayvan sayısına bağlı olarak her geçen gün kaba yem ihtiyacı da artmaktadır. Bu nedenle mevcut hayvan varlığımızın kaba yem ihtiyacını karşılamak için yem bitkileri üretim miktarının artırılması zorunluluk haline gelmiştir.

İlimizde yem bitkileri üretimini artırmak için 2014 yılından itibaren çeşitli projeler uygulamaya konulmuştur. Bakanlığımız, Erzurum Valiliği (YİKOB) ve DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığından sağlanan finansmanla uygulamaya konulan projelerle çiftçilerimize her yıl ücretsiz tohum desteği sağlanmaktadır.


Yem bitkileri üretiminin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla yürütülen projeler kapsamında çiftçilere 2020 yılında 190 ton, 2014-2020 yılları arasında toplamda 1.160 ton yem bitkisi tohumu (yonca, korunga, fiğ, tritikale vb.) dağıtılmıştır.


Desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’ye, Valimiz Okay MEMİŞ’e, Tarım İl Müdürümüz Osman AKAR’a ve DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanımız Prof. Dr. Osman DEMİRDÖĞEN’e #Erzurumlu çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz