Erzurum’da etkili olan kar yağışı sonrası Termometreler hava sıcaklığını eksi 40 olarak göstermesi sebebiyle vatandaşlar Doğalgaz Kombi cihazlarında ısı derecelerini +40 -+50 ‘ye kadar yükseltti.


Sibirya soğuklarını yaşandığı Erzurum’da , Namaz kılmak için abdest alınan Cami Şadırvanlarının buz tuttuğu , Bina çatılarında oluşan da dev buz sarkıtlarının yaşattığı bu zor günlerde daha da önemli olan her ay faturalara yansıyan Doğalgaz fiyatlarındaki artış vermiş olduğu ekonomik daralma sıkıntısı.


Gündüz saatlerinde Erzurum’da eksi 28 Ağrı’da 28, Kars’ta eksi 23, Ardahan’da eksi 15, Erzincan’da eksi 10 ve Iğdır’da eksi 8 olarak kaydedildi.


Pandemi döneminde hafta sonları sokağa çıkma yasağının olduğu hafta içi saatlerinde saat:21.00’den sonra evde kalmanın sağlık tedbirleri açısından zorunlu olduğu bu günler de,En çok ısınmanın gerekli olduğu hava sıcaklığının gece saatlerinde eksi 40 lara kadar düşmesi Erzurum ili başta olmak üzere Doğu illerinde yaşamı zorlaştırdı.


Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nde yapılan açıklamada, yapılan son değerlendirmelere göre, bölge genelinde havanın az bulutlu ve açık olarak geçeceği; gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesinin görüleceği belirtildi.
Açıklamada ayrıca bölge genelinde dik ve eğimli yerlerde çığ tehlikesi beklendiğinden vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği bildirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz