Perşembe, Nisan 22, 2021
Ana Sayfa Gündem ERZURUM’DA KÜÇÜK ÇOCUK’TAN BÜYÜKLERE İNSANLIK DERSİ

ERZURUM’DA KÜÇÜK ÇOCUK’TAN BÜYÜKLERE İNSANLIK DERSİ

Otobüs durağında araç beklerken gelen otobüse acilen binen yasin elindeki cep telefonunu durakta unuttu.

Bugün öğle saatlerinde Yunus Emre Mahallesi Ulaş caddesinde bulunan otobüs durağında ayaklarından felçli koltuk değnekli yasin isimli genç elinde bulunan cep telefonu ile  araç beklerken durağa hızlı yanaşan otobüse acilen bindi.

Özel halk otobüsü yaklaşık 2 km de uzaklaştıktan sonra cep telefonunun olmadığını fark eden genç, cep telefonunu bulmak ümidiyle hızlı  bir şekilde araçtan inerek koltuk değnekleri ile karlı ve buzlu yolda koşarcasına durağa gitti.

Durakta bekleyen vatandaşlara cep telefonu gördünüz mü sorusuna görmedik yanıtı alınca hüzünlenerek ağlamaya başladı.

sırada 10 yaşlarında olduğu öğrenilen bir çocuk genç yasin’in yanına gelerek abi ben 5 dakika önce burda bir cep telefonu buldum ilerdeki kırtasiyeye götürdüm bıraktım istersen sen git al istersen ben gidip alıyım dedikten sonra genç yasin’in koltuk değneklerini görünce tamam dur ben gider getiririm diyerek yanından ayrıldı.

Yakalaşık 2 dakika sonra cep telefonunu getirerek kendisinden yaşça büyük olan genç yasin’e telefonunu vererek abi dikkat et dedi.

Telefonunu eline alarak sevincinden gözleri yaşaran genç,ne kadar iyi bir çocuk çok sevindim eğer bu telefonumu bulamasaydım babam bana daha telefon almazdı çünkü daha önce 3 telefonu hep böyle otobüs beklerken unuttum kaybettim dedi.

Genç yasin telefonu eline aldıktan sonra küçük çocuğa para vermek istedi küçük çocuk olur mu abi insanlık parayla mı yapılır deyince çevre de bulunan yaşça büyük insanlar, bu çocuktan ders almak lazım maşallah dediler.

Most Popular

Tedirginiz

TRHABERTÜRK:

Mecliste kabul edildi

TRHABERTÜRK : Lisanslı harita ve kadastro mühendislerinin, yazılı sınav kaldırılarak lisans belgesi için 5 yıl deneyim şartının 10 yıla çıkarılmasını, Serbest harita ve kadastro mühendislik-müşavirlik...

Ayakların Gol diyir Yoksa sen Lig demi kalısan

AYAKLARIN GOL DİYİR YOKSA SEN LİG DEMİ KALISAN HAK ETTİĞİ GALİBİYETİ 96.DAKİKADA ALDI TRHABERTÜRK: Süper Lig’in 36. haftasında BB Erzurumspor kendi evinde saat 16.00 'da Yeni...

Ekmek satan Fırınlar Denetleniyor Erzurum’da Peki ya Maske satan Yerler?

UCUZ MASKE Mİ SAĞLIKLI YOKSA DİĞER MASKELERMİ TRHABERTÜRK: Covid-19 Virüsü Corona hastalığından kurtulmak için ilk olarak kullanılması önerilen maskeler her yerde satılıyor peki denetleniyor mu...