ERZURUMLU POLİS MEMURU EKİP OTOSUNUN İÇİNDE KENDİNİ VURDU

743

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli  24 yaşındaki Polis memuru Abdurrahman Arslan, ekip aracı ile görevden dönerken,

belindeki silahını kontrol etmek amacı ile çıkarmaya çalışırken kazayla tetiğe basması sonucu merminin göğüs bölgesine yakın mesafeden isabet etmesi sonucu ağır yaralandı.

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Arslan, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Erzurum il nüfusuna kayıtlı görev şehit Polis Memuru Abdurrahman Arslan görev yaptığı Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne getirilerek düzenlenen törenin ardından cenazenin defin edileceği  Memleketi Erzurum’a gönderildi.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğünün önünde düzenlenen Törene, Kocaeli Vali Yrd. Dursun Balaban, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sek. Balamir Gündoğdu, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Kocaeli İl Jandarma Komutanı J.Kd.Albay Ümit İlbayı,Polis Memuru Arslan’ın annesi Zeynep Arslan, babası Medeni Arslan, kardeşleri ve görev meslektaşları katıldı.

Törende konuşan Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu:””Hayatının baharında 24 yaşında, pırıl pırıl bir gencimize son görevimiz olan ebedi hayata uğurlamak için bir araya geldik.Acımız büyük tarifi yok. Görev dönüşü kazaen silahının patlaması sonucu Hak’ka yürüyen, yüreği Vatan. Millet ve Bayrak sevgisiyle dolu Polis Memuru kardeşimiz Abdurrahman ARSLAN’ı ebediyete uğurladık. Ruhu şad, mekanı cennet olsun. Saygıdeğer ailesi, Teşkilatımız ve Aziz Milletimizin başı sağolsun”” dedi.