Pazar, Nisan 18, 2021
Ana Sayfa Erzurum Erzurum’un  en iyi Halıcılık ve El işleri Dokuma bölümü Pasinler'de

Erzurum’un  en iyi Halıcılık ve El işleri Dokuma bölümü Pasinler’de

TRHABERTÜRKERZURUM:Erzurum’da Halk eğitim müdürlüğünün öncülüğünde başlatılan Halı dokuma ve el işleri Pasinlerde başlatılmış Halkeğitim binasında yapılan tadilat nedeni ile kapatılmıştı.

Pasinler genç kızlarının el becerileri hünerlerini sergiledikleri Halıcılık ve El işleri bölümü Belediye Başkanı Ahmet Dölekli ile birlikte yeniden faaliyetlerine başladı.

Pasinler Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü ortaklığıyla Pasinler Belediye binası içerisinde 25 kursiyerin katılımı ile işkur destekli halıcılık kursu açıldı.

Pasinlerde görev aldığı günden itibaren önemli projeler hazırlayarak bunları faaliyete geçiren Başkan Dölekli,Pandemi nedeni ile aksaklıklar yaşanmasına sebep olan sosyal belediyecilik faaliyetlerini dikkatli bir şekilde aksatmadan yerine getirilmesini sağlıyor.

Pasinler Belediyesinin ilçe halkının ekonomik yönden kendilerine katkı sağlaması için el becerileri konusunda meslek sahibi olmalarını kolaylaştırmak için İşkur ve Halk eğitim Merkezi ile birlikte yürütülen bu faaliyetle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “”Halıcılık Kursunda üreten ekonomiye can veren kadınlarımızı ziyaret ettik. Pasin’in kadınlarına üretime fayda sağlayacak her türlü girişimlerinde destek olmak boynunuzun borcudur.dedi.

Başkan Dölekli,”Pasinler Belediyesi olarak hemşerilerimiz için hazırlanan projelerin ve hizmetlerin hayata geçirilmesi bizi çok mutlu ediyor,Pandemi dolayısıyla her ne kadar planmasını yaptığımız bazı sosyal etkinlikleri gerçekleştirilmesinde biraz geç kalınsada, Projelerimizi halkımızın sağlığı için alınan tedbirler doğrultusunda hayata geçiriyoruz.dedi.

Pasinler ilçemizi daha güzel daha ekonomik olarak verimli yaşanabilir hale getirebilmek için belediye personelimizle birlikte büyük gayret göstererek gece gündüz çalışıyoruz.Halı dokuma kursumuz sayesinde hemşerilerimizin özellikle evlilik çağına gelmiş genç kızlarımızın meslek sahibi olmalarını istiyoruz””dedi.

Most Popular

MP Kurucu Listesinde Kimler yok ki

MP KURUCU LİSTESİNDE KİMLER YOKKİ TRHABERTÜRK: Muharrem İnce tarafından, Sivas kongresi'nin yıl dönümü olan 4 Eylül 2020’de Sivas’ta "Bin Günde Memleket Hareketi" sloganıyla 1000 günde...

Erzurum’da Çıkmadık CAN’dan Ümit Kesilmez

ÇIKMADIK CAN’DAN ÜMİT KESİLMEZ TRHABERTÜRK: Süper Lig’in 35. haftasında BB Erzurumspor deplasmanda konuk olduğu Denizlispor’u 3-2 mağlup etti, 2.dakikada Emrah’ın sol köşeye attığı golle durum,Erzurumspor’un leyhine...

Eski Anavatan Partili Başkan Bingöl: “Benim iki gömleğim var; biri bayramlık, diğeri idamlık”.

ESKİ ANAVATAN PARTİLİ BAŞKAN BİNGÖL: "BENİM İKİ GÖMLEĞİM VAR; BİRİ BAYRAMLIK, DİĞERİ İDAMLIK". TRHABERTÜRK: Değerli siyasetçi ve devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefat...

kripto para yasaklanmadı kripto varlık kavramı  tanımlandı

KRİPTO PARA YASAKLANMADI KRİPTO VARLIK KAVRAMI  TANIMLANDI TRHABERTÜRK: Merkez bankası’nın aldığı kararla ‘kriptopara’ olarak bilinen Bitcoin  gibi elektronik paralar Türkiye’de ödeme aracı olarak kullanılamayacak. Kripto...