Pazartesi, Temmuz 26, 2021
Ana Sayfa Erzurum Erzurum’un  en iyi Halıcılık ve El işleri Dokuma bölümü Pasinler'de

Erzurum’un  en iyi Halıcılık ve El işleri Dokuma bölümü Pasinler’de

TRHABERTÜRKERZURUM:Erzurum’da Halk eğitim müdürlüğünün öncülüğünde başlatılan Halı dokuma ve el işleri Pasinlerde başlatılmış Halkeğitim binasında yapılan tadilat nedeni ile kapatılmıştı.

Pasinler genç kızlarının el becerileri hünerlerini sergiledikleri Halıcılık ve El işleri bölümü Belediye Başkanı Ahmet Dölekli ile birlikte yeniden faaliyetlerine başladı.

Pasinler Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü ortaklığıyla Pasinler Belediye binası içerisinde 25 kursiyerin katılımı ile işkur destekli halıcılık kursu açıldı.

Pasinlerde görev aldığı günden itibaren önemli projeler hazırlayarak bunları faaliyete geçiren Başkan Dölekli,Pandemi nedeni ile aksaklıklar yaşanmasına sebep olan sosyal belediyecilik faaliyetlerini dikkatli bir şekilde aksatmadan yerine getirilmesini sağlıyor.

Pasinler Belediyesinin ilçe halkının ekonomik yönden kendilerine katkı sağlaması için el becerileri konusunda meslek sahibi olmalarını kolaylaştırmak için İşkur ve Halk eğitim Merkezi ile birlikte yürütülen bu faaliyetle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “”Halıcılık Kursunda üreten ekonomiye can veren kadınlarımızı ziyaret ettik. Pasin’in kadınlarına üretime fayda sağlayacak her türlü girişimlerinde destek olmak boynunuzun borcudur.dedi.

Başkan Dölekli,”Pasinler Belediyesi olarak hemşerilerimiz için hazırlanan projelerin ve hizmetlerin hayata geçirilmesi bizi çok mutlu ediyor,Pandemi dolayısıyla her ne kadar planmasını yaptığımız bazı sosyal etkinlikleri gerçekleştirilmesinde biraz geç kalınsada, Projelerimizi halkımızın sağlığı için alınan tedbirler doğrultusunda hayata geçiriyoruz.dedi.

Pasinler ilçemizi daha güzel daha ekonomik olarak verimli yaşanabilir hale getirebilmek için belediye personelimizle birlikte büyük gayret göstererek gece gündüz çalışıyoruz.Halı dokuma kursumuz sayesinde hemşerilerimizin özellikle evlilik çağına gelmiş genç kızlarımızın meslek sahibi olmalarını istiyoruz””dedi.

Most Popular

LGS Sınav Sonuçlarını görebilirsiniz

LİSELERE GEÇİŞ SINAVI(LGS) YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI TRHABERTÜRK: 05-16 Temmuz tarihleri arasında yapılan Tercih sıralamasından sonra bugün Liselere Geçiş Sınavı(LGS) Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Sınav sonucunu öğrenmek için ...

Olimpiyatlarda Türkiye’nin gururu Erzurum ve Ankara’dan

TOKYO OLİMPİYATLARINDA ERZURUM’UN ANKARA’NIN ONURU TÜRKİYENİN GURURU OLDULAR TRHABERTÜRK: Tokyo2020 Olimpiyat Oyunlarında; Tekvando Dalında Kadınlarda, 57 Kiloda Hatice Kübra İlgün ile, 68 Kiloda, Hakan Reçber...

Karayazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne karşı Yardım çağrısı

ÖĞRENCİ YURTLARI NEDEN FİLİM EKİBİNE KİRALANDI TRHABERTÜRK: Sosyal Medya Yardım Topluluğundan, Karayazıda Milli Eğitime bağlı öğrenci yurtları için acil yardım çağrısı yapıldı. Karayazıda Personel ve bütün...

Küçük Çocuk serinlemek için girdiği Göl’de boğuldu

KÜÇÜK TALHA TORTUM GÖLÜNDE BOĞULDU TRHABERTÜRK: Tortum Şelalesi yakınında bulunan Gölbaşı mevkinde ailesi ile birlikte piknik yapan Muhammed Taha Altay ( 12 ) serinlemek için...