ESKİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK TEDAVİYE ALINDI

327

19.ve 24.genel Seçimlerde Erzurum Milletvekil seçilen Sarıkamışlı Okay Öztürk,eşi ve oğlu ile birlikte korona virüs hastalığına yakalanarak tedavi gördüğü öğrenildi.

Ankara Yüksek Öğretmen Okulu ve Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünden mezun olduktan sonra Erzurum Aşkale Lisesine atanmış, Yavuz Selim Öğretmen Okulunda görev yaptık sonra, Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsünde göreve başlamıştı. 1982 yılında öğretmenlik mesleğinden istifa edip özel bir dershane kurduktan sonra, 1980 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra  avukatlık mesleğine başlayarak,1991 genel seçimlerinde MHPden Erzurum milletvekili olarak meclise girmiş, 25 ve 26’ıncı Dönem Mersin Milletvekili olarak meclis de bulunmuştu.

Öztürk, 1992–1997 yılları arasında Ülkü Ocaklarından ve Türk Dünya’sından sorumlu MHP genel başkan yardımcılığı yaptıktan sonra ,MHP Genel Başkan başdanışmanı görevine getirilmiştir. 2012 yılında yapılan 10. Olağan Genel Kurulunda ve 2015 yılında yapılan 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilen Oktay Öztürk son seçimlerde MHP den Milletvekili aday listesine girememişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz