Pazartesi, Eylül 27, 2021
Ana Sayfa Erzurum Ferhat ile Şirin Erzurum'da Ziyaretçilerini bekliyor.

Ferhat ile Şirin Erzurum’da Ziyaretçilerini bekliyor.

FERHAT İLE ŞİRİN ERZURUM’DA ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

TRHABERTÜRK:Ferhat İle Şirin yaşadığı yer olarak bilinen Kolor Tepe ve Kaya Mezarlıkları Yakutiye Belediye Başkanı Uçar tarafından Turizme kazandırılıyor.

Erzurum  Yakutiye İlçesi Umudum Mahallesinde bulunan Kolor Tepe ve Kaya Mezarlıkları, Defineciler tarafından Spiral Taşların kesilmesi sonucu büyük zarar görmüş, Tarihi güzelliği kaybolmuştu.

Umudum Köyünde bulunan Türk tarihinin efsanevi büyük Aşk hikayesinin yaşandığı Kolor Tepe si, 29 Ağustos Zafer Bayram Kutlamalarından hemen  sonra düzenlenecek törenle ziyarete açılacak.

Yakutiye Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarda ayrıca Çevre güzelliğine ek olarak Tepenin hemen yanında bulunan Ormanlık alanda Mesire alanı düzenlemesi yapılacak.

Ferhat ile Şirin hikayesini geçtiği Kolor Tepesi’nin Turizme açılması için yapılan çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Yakutiye Belediye Başkanı Uçar; ’’Buranın çok fazla ziyaretçisi oluyordu. Belediye Başkanlığı olarak bizlerde bir takım yeni düzenlemeler yaparak turizme daha güzel bir eser kazandırmak için çalışma başlattık.

Hemen aşağı kısmında Kolor Tepesini ve Kaya Mezarlıkları ziyarete gelen Halkımızın daha hoşça vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla Mesire alanı hazırlıyoruz.

Rahvan atları ile ünlü umudum Mahallesinde At yarışları düzenleyeceğiz’’. dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Fizyoterapistli Pasinler termal otel şifa dağıtıyor

FİZYOTERAPİSTLİ PASİNLER TERMAL OTEL ŞİFA DAĞITIYOR TRHABERTÜRK: Pasinler Belediyesi Termal Kale Otel’de termal sularla fizyoterapinin şifası bir arada.. Uzman fizyoterapistlerce hususi kabinlerde uygulanan birinci sınıf...

Sözeri istifaya çağrıldı

SÖZERİ İSTİFAYA ÇAĞRILDI TRHABERTÜRK: BB Erzurumspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri’nin, “Prim sorunu çözülmezse ben yokum” açıklaması gündeme bomba gibi düştü. BB Erzurumspor taraftarları Sözeri’yi istifaya...

Dadaşların süper oyunundan dakika dakika

DADAŞLARIN SÜPER OYUNUNDAN DAKİKA DAKİKA TRHABERTÜRK:

Dadaşlar coştu

BBERZURUMSPOR 3- 1 ADANA SPOR TRHABERTÜRK: BBErzurumspor kendi evinde Kazım Karabekir Stadyumunda  oynadığı maçta Adanaspor’u 3-1 yenerek 5’inci galibiyetini alarak puanını 15’e çıkardı. Bu galibiyetle gelecek...