GÜNDÜZ BAŞKA GÜZEL GECE BAMBAŞKA GÜZEL TORTUM

189

Erzurum’un Uzundere ilçesinde yer alan ve valilik koordinesinde hazırlanan projeyle gece ışıklandırması, çevre düzenlemesi ve çeşitli turistik tesisler yapılan Tortum Şelalesi, yenilenen yüzüyle günün her saati ziyaret edilebiliyor.

Projede doğaya uygun olmayan hiçbir şeyin kullanılmadığını ve gelen ziyaretçilerden ücret alınmıyor.

Bu muhteşem güzellikteki Projenini mimari Erzurum Valisi Okay Memiş yaptığı açıklamada, “Burası doğal sit alanı ve gerekli izinleri alarak burada vatandaşımızın önce güvenliğini tesis ettik. Bulunduğumuz bölgede heyelanlı mıntıkalar vardı. O riski tamamıyla ortadan kaldırdık. Çok güzel bir projeyle hem gündüz hem de gece, bütün vatandaşlarımızın şelaleyi gezebileceği bir ortam oluşturduk.

Hakikaten çok iyi bir iş yaptığımıza inanıyoruz. Bunun göstergesi şu; her gün yüzlerce, bazı günler binlerce vatandaşımız bu bölgeyi ziyarete geliyor. Ücretsiz şekilde bütün vatandaşlarımızın bu doğal güzelliklerden faydalanmasını sağlıyoruz. Bu eşsiz güzelliği vatandaşlarımıza kazandırılmasını sağlayan milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, kaymakamlarımıza, bu çalışmaları kamuoyuna duyuran siz basın mensuplarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz