Güneyi doğuya doğuyu kuzey doğuya

195

GÜNEYİ, DOĞUYU KUZEY DOĞUYA 

TÜRKİYE’Yİ KAFKASLARA BAĞLAYAN TÜNEL AÇILDI

TRHABERTÜRK:  Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu Doğu Karadeniz’e ulaştıran,Türkiye’yi de Gürcistan üzeri Kafkaslar’a bağlayacak ,uluslararası ulaşım bağlantılarının bir parçası olan Erzurum-Artvin güzergahındaki Pirinkayalar Tüneli  Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından video konferans yöntemi le bugün saat 14.00 de açıldı.

Erzurum-Artvin karayolu üzerinde 4 km uzunluğunda 2276 metre olan Prinkayalar tüneli bir çok Ölümlü ve yaralamalı Trafik kazalarının yaşandığı Erzurum –Artvin karayolunu daha güvenli hale getirdi.

Prinkayalar Tünel açılışı için Erzurum’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu Erzurum Hava Limanında Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Ak Parti il başkanı Mehmet Emin Öz, Ak Parti Erzurum Milevekilleri eski Sağlık Bakanı Dr.Recep Akdağ,eski İçişleri Bakanı Selami Altınok,ve İlçe Belediye Başkanları katıldı.

saat 14.00’de başlayan  Video Konferans Prinkayalar Tünelinin açılışını Cumhur Başkanı Recep Tayip Erdoğan yaptı.

Başkan Erdoğan konuşmasında,

‘’Pirinkayalar Tüneli’nin ülkemize ve bölgemize kazandırılmasında emeği geçen kurumlarımızı, yüklenici firmalarımızı, mühendisinden işçisine herkesi tebrik ediyorum.’’

Burada sadece bir tünel açmıyoruz, burada aynı zamanda Türkiye’nin aydınlık geleceğine uzanan kutlu yürüyüşün yeni bir adımını atıyoruz.

Ekonomideki hedeflerimize ulaşarak geçtiğimiz 19 yılda 3.5 trilyon dolar harcayarak kurduğumuz bu alt yapının hakkını vereceğiz.

’’ “Hedefimiz, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek küresel yönetim sisteminde daha etkin söz sahibi kılmaktır.”

“Türkiye, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler arasında hem en kapsamlı hem en yeni hem en modern kalkınma altyapısına sahip devlet olarak öne çıkmaktadır.”

“Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmakla kalmayacak, yeni nesillere emanet edeceğimiz 2053 vizyonunun temellerini de güçlü bir şekilde atacağız.”diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz