Bugün, 24 Temmuz 2024 Çarşamba

3 günde 3 bin kişi Erzurum SGK’ya şikâyet yağdırdı

3 günde 3 bin kişi Erzurum SGK’ya şikâyet yağdırdı

Tarih: 15.11.2023 16:47
3 günde 3 bin kişi Erzurum SGK’ya şikâyet yağdırdı

3 günde 3 bin kişi Erzurum SGK’ya şikâyet yağdırdı 

HABER Tuncay ÇİFÇİ: Maliye Bakanlığı tarafından  SGK,BAĞKUR emekli aylıklarına bir defa ya mahsus Ekim ayında ödemesi planlanan ancak kasım ayı 10-14 tarihler arası ödemesi yapılan, 5 BİN TL ‘in kendi hesaplarına neden yatmadığını sormak için, Erzurum Murat Paşa Mahallesi Aşağı köşk Yenişehir Caddesinde bulunan SGK ‘ya 3 günde 3 bin kişiye yakın emeklinin müracaat ettiği öğrenildi. 

SGK içinde bulunan gişelerden bilgi almak için sıra numarası alıp beklemeye başlayan emekliler, 

AMCA TARLA GÖRÜNÜYOR 

Sıra kendilerine geldiğinde gişe memuruna sordukları,’’ ben neden 5 bin TL alamadım’’ sorusuna verilen cevapla ŞOKA uğruyorlar. 

‘’Amca sizin üzerinizde Tarla görünüyor,’’ 

‘’Hacı amca sizin üzerinizde Ziraat odasında kaydınız bulunuyor.’’ 

‘’Şey amca sizin üzeriniz de de iş yeri görünüyor.’’ 

‘’Bey amca siz de vergi mükellefisiniz.’’ 

Vergi mükellefisiniz cevabını alan Beyefendi,’’ Bayan benim vergi mükellefiy dim ama değilim geçen ay sonlandırıldı.’’ 

 

BİZ DE SEÇİM DE ADALETLİ OLURUZ 

Gişe memuru ’’ 1 Ekim ve 31 Ekim arasından önce sonlandırılmış olsaydı 5 bin TL seyyanen ödenecek parayı alabilecektiniz, ama ne yazık ki ekim ayı içinde sonlandırıldığı için bu haktan yararlanamıyorsunuz.’’ 

Verilen bu cevaplar karşısında Erzurum’da 3 günde 3 bin kişiye yakın emekli kızgın bir şekilde SGK yı terk ederken,’’ sebep olanlar adalet mi bu şimdi oldu mu şimdi, peki biz de, bize davranış şeklinize göre biz de seçim günü size karşı adaletli oluruz’’ sözleri ile öfkeli bir şekil de sitem de bulundular. 

 


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.