Bugün, 4 Aralık 2023 Pazartesi

Bakan Yerlikaya: ''79 sosyal medya kullanıcısına işlem yapıldı ''

İçişleri Bakanlığı : 79 sosyal medya kullanıcısına işlem yapıldı

Tarih: 14.11.2023 19:24
Bakan Yerlikaya:

İçişleri Bakanlığı : 79 sosyal medya kullanıcısına işlem yapıldı 

Bakan Yerlikaya ‘’hiç kimse Sosyal medya üzerinden kimseyi aşağılayamaz. 

HABER Tuncay ÇİFÇİ: Sosyal medya üzerinden halkımızı ayrıştırmaya, dini, milli ve manevi değerlerimizle, devlet büyüklerimize hakaret edenlere göz yummadık, yummayacağız  

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya;’ ’Sosyal medya hesapları üzerinden hesap yapanların hesaplarını bozacağız. Son 1 ayda sosyal medya üzerinden halkın dini, milli, manevi değerlerine, devlet büyüklerimize hakaret eden, halkımızı kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden 79 şüpheli şahsa işlem yapıldığını  

Son 4 gün içinde “Dini Değerleri Alenen Aşağılama” suçundan 8 hesap hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı. 

 Bakan Yerlikaya:’’Ayrıca; sosyal medya platformu X (Twitter) üzerinden son 1 ayda 60.338.566 hesaptan 1.432.556.601 paylaşım yapıldığı tespit edildi.  

Paylaşım yapan hesapların %27.86’sının bilgisayarlar tarafından yönetilen BOT hesaplar olduğu belirlendi. Paylaşımların %41’inin (587.348.206 tweet) olumsuz ve spekülatif olduğu tespit edildi. Halkımızın bu tür paylaşımlara ve hesaplara itibar etmemesini önemle rica ediyoruz. Özellikle son dönemde dinimize, ahlaki değerlerimize hakaret eden hadsizlere hemen işlem yapıyoruz, adalete teslim ediyoruz.dedi. 

 


Haber Kaynak : TRHABERTÜRK

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.