Bugün, 4 Aralık 2023 Pazartesi

DEVA Partisinde Adaylık başvuruları başladı

DEVA PARTİSİ ERZURUM’DA ADAYLIK BAŞVURULARINI BAŞLATTI

Tarih: 12.11.2023 22:33 Güncelleme: 13.11.2023 07:05
DEVA Partisinde Adaylık başvuruları başladı

DEVA Partisinde Adaylık başvuruları başladı 

DEVA PARTİSİ ERZURUM’DA ADAYLIK BAŞVURULARINI BAŞLATTI 

HABER Tuncay ÇİFÇİ: A.Vahit Bingöl,” DEVA Partisi olarak 2024 Belediye Başkanlıkları ve Muhtarlık seçiminde Genel Başkan Sayın Ali Babacan’ın aldığı kararla kendi parti logoları ile girme kararı aldıklarını açıkladı. 

Başkan A. Vahit Bingöl, Adaylık başvurularının 2023 Aralık ayına kadar devam edeceğini belirterek. Adaylık ön başvuruları ayrıca online olarak yapılabileceğini  söyledi. 

Adaylık için gerekli belgelerin sisteme yükleneceğini ifade eden Başkan Bingöl, 

İnternet üzeri başvuru yapamayanlar Deva Partisi İl Başkanlığımıza bizzat başvuru yaparak işlemlerinin hızlı bir şekilde Genel Başkanlığa iletileceğini söyledi. 

Başkan Bingöl, DEVA Partisi olarak Özgür, Eşit, Adil, Şeffaf, Açık, Denetlenebilir, Huzur ve barış dolu bir Türkiye için  hazır olduklarının altını çizerek, 

DEVA Partisi olarak Erzurum’da yerel seçimlere hazırlanıyoruz. Demokrasi ve Atılım Partisinin hedefinin, parti programında yer alan politikaların gerçekleştirilmesi suretiyle; kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan; yargının tarafsız ve bağımsızlığı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı; katılımcı ve çoğulcu demokrasinin hakim olduğu; uluslararası sözleşmeler ve evrensel değerler çerçevesinde temel insan haklarının ve başta ifade ile basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı; şiddet, korku, baskı, ötekileştirme, ayrıştırma ve ayrımcılığın yaşanmadığı; hukuka bağlı, vatandaş odaklı, katılımcı, tarafsız, saydam, hesap verebilir, denetlenebilir, etkili ve verimli bir kamu yönetiminin hayata geçirildiği; herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmektir. “dedi. 


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.