Bugün, 4 Aralık 2023 Pazartesi

Muğla’nın Germiciler grubu çökertildi

Muğla’nın Germiciler grubu çökertildi

Tarih: 16.11.2023 08:54
Muğla’nın Germiciler grubu çökertildi

MUĞLA’NIN GERMİCİLER GRUBU ÇÖKERTİLDİ 

Muğla’nın Germiciler grubu çökertildi 

HABER Tuncay ÇİFÇİ: İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlıkları tarafından Düzenlenen "KAFES" OPERASYONLARI Kapsamında, Elebaşılığını Hakan Germici İsimli Şahsın Yaptığı ve “Germiciler” Grubu Olarak Bilinen Organize Suç Örgütü Çökertildi . 

Operasyonda aralarında örgüt elebaşının da bulunduğu 10 şüpheli şahıs Tutuklandı. 

Muğla’da faaliyet gösterdiği tespit edilen elebaşılığını Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici’nin yaptığı Germiciler organize suç örgütüne yönelik Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından KAFES Operasyonu düzenlendi. 

 Organize suç örgütünün internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları üzerinden, Gerçekte sahibi olmadığı araçları sahibiymiş gibi göstererek ilan verdikleri, Sahte tapu ve kimlikle sahibi olmadıkları evleri sahibiymiş gibi gösterip satmaya çalıştıkları, Sahte satılık eşya vb. ilanlar vererek NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK yaptıkları tespit edildi. 

 Ayrıca bu suç örgütünün “SİLAH TİCARETİ” yaptığı ve örgüt elebaşının 31 suçtan kaydının bulunduğu belirlendi. Operasyon kapsamında sayıda, Tabancalar, Sahte tapular, Dijital materyaller ile Nakit para ele geçirildi. “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kuran” bu şahıslardan15 ’i yakalanarak gözaltına alındı. Aralarında örgütün elebaşının da bulunduğu 10 şahıs tutuklandı.  


Haber Kaynak : TRHABERTÜRK

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.