Bugün, 4 Aralık 2023 Pazartesi

Şehit Dadaş Tortumlu’nun intikamı alındı

Şehit Dadaş Tortumlu’nun intikamı alındı

Tarih: 20.11.2023 14:17 Güncelleme: 20.11.2023 14:34
Şehit Dadaş Tortumlu’nun intikamı alındı

Şehit Dadaş Tortumlu’nun intikamı alındı 

ŞEHİT DADAŞ TORTUMLU’NUN İNTİKAMI ALINDI 

HABER Tuncay ÇİFÇİ: 21 Ekim 2021 tarihinde Jandarma Uzman Çavuş Burak TORTUMLU’yu, 10 Haziran 2016 tarihinde ise Piyade Uzman Çavuşlar Mesut ARDIÇ ve İsmail YÜKSEL’i şehit eden 

Erzincan Kemah kırsalında İl Jandarma Komutanlığımızca gerçekleştirilen Kahramanlar-28 Operasyonu kapsamında, komandolarımız ve güvenlik korucu timleri, teröristler arasında sıcak temas sağlandı. İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesinde YEŞİL kategoride yer alan ve 3 Jandarma Uzman Çavuşun şehit edilmesi talimatını veren Aras Digor kod adlı Yunus Babayiğit ve GRİ kategoride yer alan H.G. isimli teröristler silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi. 

Yunus Babayiğit adlı hain teröristin 3 güvenlik görevlimizin şehit edilmesinin yanı sıra 5 güvenlik görevlimizin yaralandığı eylemlere katıldığı ve 6 eylemin talimatını verdiği tespit edildi. 

H.G. isimli teröristin ise 1 vatandaşımızın şehit edilmesi, 1 güvenlik görevlisinin yaralanması ile sonuçlanan 6 eyleme katıldığı tespit edildi. 

Erzurum Tortum İlçe nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Burak TORTUMLU 2021 yılında, Tunceli ilinde gerçeleştirilen Eren-7 Operasyonu'nda çıkan çatışmada şehit düşmüştÜ.


Haber Kaynak : TRHABERTÜRK

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.