HALKIN ŞİFASI DOĞU ANADOLU NUN HARİKASI ÇOK YAKINDA HİZMETİMİZDE

384

Erzurum İl Merkezine 37 km’de uzaklıkta Pasinler Hasankale Çayı’nın yanında bulunan Kaplıca suyundan  içme ve banyo kürleri şeklinde yararlanılan içildiğinde safra kesesi, karaciğer, mide ve bağırsak üzerinde etkili olan ve  Romatizma, sinir ve kas yorgunluğu, çeşitli sinirsel hastalıklar, eklem ve kireçlenme tedavisi için banyo kürleri kullanılan Pasinler ilçesinde bulunan Termal Kale Otel ve Aile banyoları 2021 yılında faaliyetine başlıyor.

Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in destekleri ile 5 yıldızlı otel statüsünde Halkın hizmetine sunulacak olan,

Bikarbonatlı, klorürlü, sodyumlu, karbondioksitli ve kısmen de radyoaktif bileşimli olan kaplıca suyunun sıcaklığı 39 – 45 °C arasında. Kaynağı, 205 metreden doğal çıkışlı olan kaplıca, 15 It/sn. akım değerine sahip Termal Kale Otel şifalı banyoları çok yakında hizmette sınır olmadan  halka hizmetine arz edilecek.

Başkan Ahmet Dölekli,Doğu Anadolu Bölgesinin harikası halkın şifası olan Termal Kaplıcaları hakkında yaptığı açıklamada, Termal Kale Otel ve Aile Banyoları, Pasinler Belediyesi işletmesinde kısa süre sonra siz değerli halkımızın 2021’de hizmetinde olacağını söyledi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz