AĞRI’DA BİZİM ERZURUM’DA BİZİM SİZ HADDİNİZİ BİLİN

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç’un “yatırımlar Hep Erzurum’a yapılıyor” ifadelerine karşı Türkiye Büyük Millet Meclisinde söz alarak HDP’lilere yönelik sert bir konuşma yaptı.

Milletvekili Aydemir meclis’de yaptığı konusmasında: ” Erzurum tabi ki çok özel İl. Erzurum Türkiye’nin yüzü kaşı Şehri. Elbette ki Erzurum kalkındı gelişti. Ama bu sadece Erzurum ile sınırlı kalmadı. Ağrıda AK parti ile büyüdü gelişti. Ağrı ile Erzurum’u hiç ayırmadık.

NEDİR BU ERZURUM DÜŞMANLIĞINIZ

Erzurum’da bizim Ağrı’da bizim ağrının  her zerresine hizmet yaptık. Dolayısıyla Ağrılıların yüreğinde özel bir yerimiz var. Şu anda bile Ekrem Çelebi bey samimi söylüyorum laf olsun diye söylemiyorum Bakanlıklarda Ağrı için çaba sarf ediyor. Burada Abdullah bey hakkı teslim et, noksanları söyle. Senin anlattığın Ağrı yok. Belli ki sen hiç Ağrı’ya da gitmemişsin. Anlattıklarının Ağrı ile uzaktan yakından ilgisi yok. 2002 yılından sonra  Ağrının çehresini değiştirdik. Böyle ezbere üfürmeyeceksin. Artı nedir bu Erzurum düşmanlığı. Nedir bu Erzurum karşıtlığı. Erzurum’u da zirveye taşıyacağız Ağrıyı da. Karaçoban dan, Karayazıdan Tekman dan gelen mesajlar var. HDP’nin tavrına karşı müthiş bir tepki var. Dolayısıyla haddinizi bilin…