Pazartesi, Eylül 27, 2021
Ana Sayfa Gündem İran üzeri gelen Sığınmacılar sınırı rahatlıkla geçiyor

İran üzeri gelen Sığınmacılar sınırı rahatlıkla geçiyor

SON GÜNLERDE AFGAN GÖÇÜ ARTTI

TRHABERTÜRK: Son aylarda patlayan Afgan mülteci akımını Kabil deki ABD konsolosluğu organize ettiği iddia ediliyor.

Sosyal Medya da çığ gibi büyüyen paylaşımlarda, Son günlerde Suriye göçünün önüne geçen Afgan uyruklu adıyla sınırı rahatlıkla geçerek Türkiye gelen 20 ve 30 lu yaş arası sığınmacı kimlikli bu insanların görüntüleri.

Türkiye’ye gelecek olan bu  kişilerin konsolosluğa başvuru yaptıkları ,  sayı olarak, listeler, gruplar hazırlanarak, organizasyon yapıldığı bilgileri sosyal medyada.

Afganistan’da güç kazanan Taliban yönetiminden kaçan Afgan göçmenleri çoğunlukla İran ve Türkiye’ye yöneldiği belirtiliyor.

Bununda başlıca sebebinin, ABD ve , İran Devletinin Orta Asya’da  kendileri için bir rakip ve tehdit olarak gördükleri Türkiye’yi bu sıkıntı ile başbaşa bırakarak kendilerinin rahat etmelerini sağlamak amacıyla yapıldığı bilgileri paylaşılıyor.

Sığınmacıların Karayolu ile İran a transfer edilerek İran devletinin kontrolünde Türkiye sınırlarına getirilip bırakıldıkları belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Fizyoterapistli Pasinler termal otel şifa dağıtıyor

FİZYOTERAPİSTLİ PASİNLER TERMAL OTEL ŞİFA DAĞITIYOR TRHABERTÜRK: Pasinler Belediyesi Termal Kale Otel’de termal sularla fizyoterapinin şifası bir arada.. Uzman fizyoterapistlerce hususi kabinlerde uygulanan birinci sınıf...

Sözeri istifaya çağrıldı

SÖZERİ İSTİFAYA ÇAĞRILDI TRHABERTÜRK: BB Erzurumspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri’nin, “Prim sorunu çözülmezse ben yokum” açıklaması gündeme bomba gibi düştü. BB Erzurumspor taraftarları Sözeri’yi istifaya...

Dadaşların süper oyunundan dakika dakika

DADAŞLARIN SÜPER OYUNUNDAN DAKİKA DAKİKA TRHABERTÜRK:

Dadaşlar coştu

BBERZURUMSPOR 3- 1 ADANA SPOR TRHABERTÜRK: BBErzurumspor kendi evinde Kazım Karabekir Stadyumunda  oynadığı maçta Adanaspor’u 3-1 yenerek 5’inci galibiyetini alarak puanını 15’e çıkardı. Bu galibiyetle gelecek...