Pazar, Nisan 18, 2021
Ana Sayfa Erzurum İSPİR TURİZMİ BAŞKAN ÇOŞKUN’LA ÇOŞTU          

İSPİR TURİZMİ BAŞKAN ÇOŞKUN’LA ÇOŞTU          

31 Mart Yerel yönetim seçimlerinde, Milliyetçi Hareket partisinden Belediye Başkanlığının adayı olarak % 66,62 büyük oy oranı ile Belediye Başkanlık görevini devir alan Başkan Çoşkun, İspir ilçesini Kültürel ve eğitim konularında Erzurum ilinin en gözde ilçelerinden birini yapmayı başardı.

İspir halkı daha önceki yönetimlerde görmedikleri  belediye hizmetlerini şimdiki Belediye başkanlığından gördüklerini söyleyen  ilçe halkı iyi ki varsın Başkan çoşkun diyerek ilçe halkı olarak kendisine çok şey borçluyuz dediler.

İSPİR TURİZMİ ŞAHA KALKTI

İlçe halkı yaptıkları konuşmalarda, İspir’in Kırsal ve İç Turizmine  yönelik  çok güzel çalışmalar yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor.

İspir Belediyesi, Rize Valiliği ve Erzurum Valiliği ile birlikte, ispir ilçesinden 18 Km lik kısa bir yol yapılması, Erzurum’u  Çamlıhemşinden, Çamlıkaya’ya bağlayarak  Kaçkar Dağları’nın Çoruh Vadisi’ne bakan yamaçlarını ulaşıma açmak çalışmasını yönetmesi ispir halkını çok memnun etti.

Bu yol sayesinde İspir’in Karadenizle mesafesi 60 km’ye indirilecek. Bu durum yerli ve yabancı turisttir, ekonomiye büyük  kazançtır, ilçemizi kalkındırır dediler.

DERİ FESTİVALİMİZ  TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ PANAYIRLARINDAN OLDU

 

İspir Panayırımız eskiden tam bir felaketti. Bir yamaçta, eğri büğrü araziye serpilmiş satıcıların çadırlarında alış verişini yapardık.Panayıra çok az sayıda kişi giderdi şimdi öylemi hayır çünkü;

İlçemizin çok eski hatta 7 asır  Tarihli Mirası İspir Deri Panayırı; Doğu Anadolu’nun en görkemli organizasyon platosu çerçevesinde Ulusal ve Uluslararası katılımla gerçekleşen 4 gün süren Türkiyeminin ünlü sanatçılarının konser verdiği  panayırımıza binlerce  kişi geldi.

Çoruh Nehrinde , Çoruh Su Sporları, Boğa güreşleri, Rahvan at yarışları, OfRoad Türkiye şampiyonası Kuzeydoğu ayağı gibi çok sayıda etkinliklerin yapılması için çalışma başlattı.

ELMALI MAĞARAMIZ VE İLÇEMİZİN HER KÖŞESİ

Çoruh Nehri kıyısında İlçe merkezimize 13 km mesafede olan termal su çıkarma çalışmaları başlattı.Taşın ve suyun memleketi olan ilçemizde 450 mt uzunluğunda taştan tarih sokağı inşa edildi.


Doğu Anadolu’nun bir ilki olan İspir Belediyesi öncülüğünde kadınlarımızca kuruluşu geçekleştirilen ilk kadın kooperatifi kurularak yöresel yemeklerimiz tanıtıldı hatta bu tanıtım ödül bile aldı dediler.

Kocaeli, Ankara, Bursa ve İstanbul’da Şehrimizin tanıtım günlerine gidilerek ilçemizin ve Elmalı Mağaramızın   tanıtımı yapıldı.

Belediyecilik tarihinde ilk defa Belediye hizmetleri olarak,Mahallerimize yeni yollar açıldı,Sokak aralarında her yıl yaşadığımız tıkanan su kanallarının onarımı yapılarak bizi büyük bir mağduriyetten kurtarıldık.


Ramazanda iftar sofraları düzenlendi, İlçe halkı olarak Çamlıkaya 4. Boğa Güreşleri’ne, Eski Panayır Meydanı’nda Geleneksel 11. İspir Boğa Güreşleri festivalini yaptık.

Onun için Belediye Başkanımız Ahmet Coşkun’a, ilçemizin medarı iftiharına çok  şey borçluyuz dediler.

 

 

Most Popular

MP Kurucu Listesinde Kimler yok ki

MP KURUCU LİSTESİNDE KİMLER YOKKİ TRHABERTÜRK: Muharrem İnce tarafından, Sivas kongresi'nin yıl dönümü olan 4 Eylül 2020’de Sivas’ta "Bin Günde Memleket Hareketi" sloganıyla 1000 günde...

Erzurum’da Çıkmadık CAN’dan Ümit Kesilmez

ÇIKMADIK CAN’DAN ÜMİT KESİLMEZ TRHABERTÜRK: Süper Lig’in 35. haftasında BB Erzurumspor deplasmanda konuk olduğu Denizlispor’u 3-2 mağlup etti, 2.dakikada Emrah’ın sol köşeye attığı golle durum,Erzurumspor’un leyhine...

Eski Anavatan Partili Başkan Bingöl: “Benim iki gömleğim var; biri bayramlık, diğeri idamlık”.

ESKİ ANAVATAN PARTİLİ BAŞKAN BİNGÖL: "BENİM İKİ GÖMLEĞİM VAR; BİRİ BAYRAMLIK, DİĞERİ İDAMLIK". TRHABERTÜRK: Değerli siyasetçi ve devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefat...

kripto para yasaklanmadı kripto varlık kavramı  tanımlandı

KRİPTO PARA YASAKLANMADI KRİPTO VARLIK KAVRAMI  TANIMLANDI TRHABERTÜRK: Merkez bankası’nın aldığı kararla ‘kriptopara’ olarak bilinen Bitcoin  gibi elektronik paralar Türkiye’de ödeme aracı olarak kullanılamayacak. Kripto...