Salı, Aralık 7, 2021
Ana Sayfa Gündem İspirin Fasulyesi Antalya’da görücüye çıktı

İspirin Fasulyesi Antalya’da görücüye çıktı

ERZURUMUN LEZZETLERİ VE KURU FASULYESİ TÜRKİYE’YE TANITILDI

TRHABERTÜRK: Antalya Ticaret Borsa Başkanlığı ev sahipliğinde Antalya 11. Yörex fuarında,Erzurum Ürünlerinin tanıtıldığı İspir Hanımeli Kadın Kooperatifi standı açıldı.

İspir Hanımeli Kadın Kooperatifi Başkanı İpek Merve Çoşkun, Erzurum Ticaret Borsa Başkanı Sn. Hakan Oral   ile birlikte yöresel ürünlerin Türkiye genelinde tanınırlığının artmasına katkı sunan YÖREX Fuarı’na katılarak, Erzurum İlinin  kendine has lezzetlerini katılımcılara tanıttılar.

Antalya Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX)’e Erzurum yöresinin lezzetleri damga vurdu.

Erzurum Ticaret Borsasının katkıları ile Antalya’da düzenlenen YÖREX Fuarı’nda açılan İspir lezzetleri standı katılımcılardan tam not aldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve çok sayıda protokol üyesinin katıldığı YÖREX Fuarı, yerel üreticileri yerli ve yabancı girişimciler ile buluşturmaya devam ediyor.

Erzurum İlinin önemli markalarının temsil edildiği ve birbirinden lezzetli ürünlerin katılımcılar ile buluşturulduğu fuar, coğrafi işaret konusunda girişimlerimizin devam ettiği ürünlerin de tescilini kolaylaştıracak.

Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuar hakkında konuşan İspir Hanımeli Kadın Kooperatifi Başkanı İpek Merve Çoşkun;

 “Antalya Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Yöresel Ürünler Fuarı, bu yıl yine dolu dolu geçiyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteği ile her yıl düzenlenen bu fuar, Türkiye genelinde ki yerel üreticilerimizin kazançlarını arttırmasına vesile olmaya devam ediyor. Üreten ve güçlü Türkiye’nin inşasına katkı sunan fuarı, İspir’imize has ürünlerin Türkiye pazarına açılması konusunda çok ciddi bir adım olarak kabul ediyoruz.

YÖREX Fuarı’nı onurlandıran Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a , YÖREX Fuarı’nın kusursuz bir şekilde hayata geçirilmesi için desteklerini esirgemeyen Açılış günü standımızı ziyaret eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve şehrimizin bu önemli fuarda temsil edilmesine katkı sunan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

TOBB Başkanı Sn. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU beyefendiye samimi ve hoş sohbetinden ötürü teşekkür ediyoruz. 81 İl’in ürünlerinin yer aldığı Yörex Fuarında bizler de klasikleşen İspir Fasulyesi ikramımız ile Antalyalıları gerçek İspir Fasulyesi ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Satışlarımız yıldız olan ürünlerimiz sayesinde çok iyi gidiyor çok şükür.

Fuarda Erzurum’un ev sahipliğini yapan ve de bizleri yalnız bırakmayan Erzurum Ticaret Borsa Başkanı Sn.  Hakan Oral beyefendiye, fuar a katılmamızı sağlayan  Kuzey Doğu Anadolu  Kalkınma Ajansı  yetkililerine çok teşekkür ediyoruz’’.

Yörex fuarı 24 ekim pazar akşamına sürecektir tüm Antalyalıları özellikle İspirli vatandaşlarımızı bekliyoruz. dedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -https://trhaberturk.com/wp-content/uploads/2021/10/EMIRHAN.png

Most Popular

Erzurum’dan 4 Takım Play-Off’da

ERZURUM’DAN 4 TAKIM PLAYOFF’DA TRHABERTÜRK: Tamamlanan U-18 Futbol liginde Erzurum’dan 4 takım Play-Off’da oynamaya hak kazandı. Erzurum U-18 Futbol liginde maçları tamamlanan 9 takımdan 4 takım...

14 İl’de Siber saldırı düzenleyen PKK lılar ele geçirildi

14 İL’DE SİBER SALDIRI DÜZENLEYEN PKK LILAR ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: PKK terör örgütü propagandası yapmak için internette siber saldırı düzenleyenlere yönelik olarak operasyon yapıldı. Ankara Cumhuriyet...

Ferhat Tunç ölü ele geçirildi

FERHAT TUNÇ ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ TRHABERTÜRK: Terör örgütü Pkk'nın sözde Gap-Rıha eyalet sorumlusu Rubar kod adlı Ferhat Tunç, Şanlıurfa'da düzenlenen operasyon sonucu ölü ele geçirildi..

Erzurum polisi 36 faili meçhul olayı aydınlattı

ERZURUM POLİSİ 36 FAİLİ MECHUL OLAYI AYDINLATTI TRHABERTÜRK: Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Kasım ayı içerisinde düzenlenen operasyonlarda 36 olay...