İŞTE ERZURUM’DA GÜNLÜK VAKA SAYISI

333

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Bugün tespit edilen 1.291 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Hastane yükümüz umut verici şekilde azalıyor. Vaka sayılarındaki düşüşü kalıcı kılmak elimizde. Kısıtlama ve tedbirlere tam olarak uyalım. Birlik olup kazanacağız.


Bakan Koca, Vaka sayısının 11 bin 479 kişi, bin 291 kişiye (Covid-19) tanısı konulduğu ve 186 kişinde vefat ettiğini söylemesi sonrasında, Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük Pandemi Hastanesi olan Erzurum Şehir Hastanesinden gelen bilgiler göre günlük test yaptırmak isteyen kişi sayısında oldukça düşüş yaşandığı günlük vaka sayısının geçen haftalardan itibaren çok azaldığı ve bu hafta hiç vaka olmadığı yönünde bilgi öğrenildi.
Covit-19 aşısının kullanımından sonra bu yılın ilk yarısında bu hastalıktan tamamen kurtulacağımız en fazla 4 yada 5 ay sabırla Maske, Sosyal mesafe ve hijyen kurallarının uygulanması neticesinde tamamen kurtulup rahat huzurlu ve en önemlisi sağlıklı günlere millet olarak kavuşacağımız yönünde bilgiler kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz