Kandilli Rasathanesi’ne göre 6,9 büyüklüğünde meydana gelen  Ege depreminin ardından ,Enkaz halinde 19 bina sakinleri Hasarlı binalara girmeyip geceyi Kültürpark’ta geçiriyorlar.

Depremin en fazla hasar verdiği Bayraklıda 20 bin kişiye çadır ve sıcak çorba ve kumanya İzmir Belediye Başkanlığı tarafından dağıtılıyor.

Ağırlıklı olarak Bayraklı bölgesinde konuşlanmak üzere ilk etapta 300 deprem çadırı kurulumuna başlandığı ve ayrıca  toplanma alanlarına seyyar tuvaletlerinde İzmir Belediye Başkanlığına bağlı ekip görevlilerin çalışma başlattığı öğrenildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinde 2 komuta çadırı ve aşevi olarak kullanmak üzere de 2 ayrı çadır kuruyor. Evlerine giremeyenlerin gıda sorununu çözmek için 20 bin kişilik sıcak çorba ve kumanya dağıtıdığı, İhtiyaç duyulan bölgelere soba, battaniye desteği de sağlandığı, Toplanma alanı olarak kullanılan ve halkın yoğun olarak bulunduğu Kültürpark, Hasanağa Bahçesi ve Aşık Veysel Rekreasyon alanında çorba ve kumanya dağıtımına başlandığı öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz