Cuma, Ekim 15, 2021
Ana Sayfa Gündem kaçak ihbarını inceleyen elektrik ekibini linç ettiler

kaçak ihbarını inceleyen elektrik ekibini linç ettiler

KAÇAK İHBARINI İNCELEYEN ELEKTRİK EKİBİNİ LİNÇ ETTİLER

TRHABERTÜRK: Artuklu’da kaçak elektrik kullanımı üzerine harekete geçen elektrik dağıtım ekibi, Gökçe Mahallesi’ne geldi. Mahalleye gelen ekip inceleme yaptığı sırada, 40 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Gökçe Mahallesi’nde, kaçak elektrik kullanımı olduğuna dair, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne ihbar yapıldı.
İhbarı değerlendirmeye alan elektrik dağıtım şirketi, 3 kişiyle birlikte Gökçe Mahallesi’ne geldi.
Ekip, mahalleye geldikten sonra ihbar yapılan bölgeyi incelemeye başladı.
Ancak mahalle sakinleri ekiplere taş ve soparlarla saldırdı. 40 kişinin saldırdığı ekip canını zor kurtardı.
“GÖREVLİLER ÇEVRESİNİ SARAN GRUBUN SALDIRISINA UĞRADI”
“CİMER’e kayıt dışı tüketim ile ilgili yapılan bir başvuru kurumumuza iletildi. Uzaktan erişim yoluyla yaptığımız incelemede mahalle genelindeki kaçak oranının yüzde 40, şikayete konu olan Direk Üstü Sayaç Otomasyon Panosu (DÜSOP) bölgesindeki kaçak oranının ise yüzde 91,2 olduğu belirlendi.
Enerji Kayıpları Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı bir ekibi Gökçe Mahallesi’nde belirlenen adreste inceleme yapmak üzere görevlendirdik. 3 kişilik ekip, mahalleye giderek DÜSOP’ta inceleme başlattı.
Dışardan müdahale edildiği belirlenen elektrik sayaçlarını detaylı inceleme için sökmeye başlayan görevliler, çevrelerini saran kalabalık bir grubun saldırısına uğradı.
Görevlileri yumruk, tekme, taş ve sopalarla darbeden saldırganlar; kaçmaya çalışan görevlileri seyir halinde dahi darbetmeye devam etti. Saldırganlar bununla da yetinmeyerek, görev araçlarını gasbederek, sökülen sayaçlara, ekiplerin kullandığı mühürlere, tablet bilgisayarlara ve diğer tüm ekipmanlara el koydu.”
JANDARMADAN YARDIM İSTEDİLER
Kanlar içerisinde kalan ve saldırganların elinden kaçarak canlarını zor kurtaran çalışanlar A.Ç., F.T. ve D.B. sığındıkları Göllü Mahallesi’nden jandarmayı arayarak yardım istediler.
BURUN VE KABURGA KEMİĞİ KIRIK
Jandarma tarafından gönderilen ambulansla Mardin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan çalışanlardan A.Ç.’nin, burun ve kaburga kemiğinin kırıldığı belirlendi.
EL KONULAN MALZEMELER ARANIYOR

Jandarma saldırıdan sonra Gökçe Mahallesi’ne giderek el konulan ve taşlanarak hasara uğratılan 2 iş makinesini alırken, çalışanlardan gasbedilen malzemeler ve sayaçların bulunabilmesi için soruşturma sürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Yerel Gazetelerin İlanları Kesilmeyecek

YEREL GAZETELER BİZİM  CAN SİMİDİMİZDİR TRHABERTÜRK: AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin kabul edilmesiyle...

EBB toplu taşıma ihalesi yapacak

EBB TOPLU TAŞIMA İHALESİ YAPACAK TRHABERTÜRK: Erzurum Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma hatlarını İHALEYE açıyor. Erzurum’da ulaşım ihalesi 10 yıl süreyle kiraya veriliyor. 21 Ekim 2021 tarihinde...

Türkiye’nin en lezzetli domatesi Aziziye’de üretilecek

AZİZİYE BELEDİYESİ’NDEN TARIMDA MODEL OLACAK YATIRIM İÇİN İBRAHİM AYDEMİR'E TEŞEKKÜR TRHABERTÜRK: Aziziye Belediyesi’nin “Termal Destekli Domates Seraları” göz kırpmaya başladı. Tarımsal üretime yepyeni bir boyut...

Vali Jandarma Komutanı ve İl Emniyet Müdürü ile birlikte Denetime çıktı

VALİ , JANDARMA KOMUTANI VE İL EMNİYET MÜDÜRÜ İLE BİRLİKTE DENETİME ÇIKTI TRHABERTÜRK:İçişleri Bakanlığınca yayınlanan “Trafik Güvenliği Eylem Planı” çerçevesinde Vali Okay Memiş, İl Jandarma...