Çarşamba, Temmuz 28, 2021
Ana Sayfa Gündem kaçak ihbarını inceleyen elektrik ekibini linç ettiler

kaçak ihbarını inceleyen elektrik ekibini linç ettiler

KAÇAK İHBARINI İNCELEYEN ELEKTRİK EKİBİNİ LİNÇ ETTİLER

TRHABERTÜRK: Artuklu’da kaçak elektrik kullanımı üzerine harekete geçen elektrik dağıtım ekibi, Gökçe Mahallesi’ne geldi. Mahalleye gelen ekip inceleme yaptığı sırada, 40 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Gökçe Mahallesi’nde, kaçak elektrik kullanımı olduğuna dair, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne ihbar yapıldı.
İhbarı değerlendirmeye alan elektrik dağıtım şirketi, 3 kişiyle birlikte Gökçe Mahallesi’ne geldi.
Ekip, mahalleye geldikten sonra ihbar yapılan bölgeyi incelemeye başladı.
Ancak mahalle sakinleri ekiplere taş ve soparlarla saldırdı. 40 kişinin saldırdığı ekip canını zor kurtardı.
“GÖREVLİLER ÇEVRESİNİ SARAN GRUBUN SALDIRISINA UĞRADI”
“CİMER’e kayıt dışı tüketim ile ilgili yapılan bir başvuru kurumumuza iletildi. Uzaktan erişim yoluyla yaptığımız incelemede mahalle genelindeki kaçak oranının yüzde 40, şikayete konu olan Direk Üstü Sayaç Otomasyon Panosu (DÜSOP) bölgesindeki kaçak oranının ise yüzde 91,2 olduğu belirlendi.
Enerji Kayıpları Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı bir ekibi Gökçe Mahallesi’nde belirlenen adreste inceleme yapmak üzere görevlendirdik. 3 kişilik ekip, mahalleye giderek DÜSOP’ta inceleme başlattı.
Dışardan müdahale edildiği belirlenen elektrik sayaçlarını detaylı inceleme için sökmeye başlayan görevliler, çevrelerini saran kalabalık bir grubun saldırısına uğradı.
Görevlileri yumruk, tekme, taş ve sopalarla darbeden saldırganlar; kaçmaya çalışan görevlileri seyir halinde dahi darbetmeye devam etti. Saldırganlar bununla da yetinmeyerek, görev araçlarını gasbederek, sökülen sayaçlara, ekiplerin kullandığı mühürlere, tablet bilgisayarlara ve diğer tüm ekipmanlara el koydu.”
JANDARMADAN YARDIM İSTEDİLER
Kanlar içerisinde kalan ve saldırganların elinden kaçarak canlarını zor kurtaran çalışanlar A.Ç., F.T. ve D.B. sığındıkları Göllü Mahallesi’nden jandarmayı arayarak yardım istediler.
BURUN VE KABURGA KEMİĞİ KIRIK
Jandarma tarafından gönderilen ambulansla Mardin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan çalışanlardan A.Ç.’nin, burun ve kaburga kemiğinin kırıldığı belirlendi.
EL KONULAN MALZEMELER ARANIYOR

Jandarma saldırıdan sonra Gökçe Mahallesi’ne giderek el konulan ve taşlanarak hasara uğratılan 2 iş makinesini alırken, çalışanlardan gasbedilen malzemeler ve sayaçların bulunabilmesi için soruşturma sürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Erzurum hep birden Başbuğlar ölmez diyor

İLÇELERDE MHP RÜZGARI TRHABERTÜRK: Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın ile MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş'ın ilçe...

Bu kaldırımda Cambaz bile yürüyemez

NE KALDIRIM VAR NEDE KALDIRAN VAR TRHABERTÜRK: Erzurum Palandöken İlçesi Yunus Emre Mahallesinde bulunan eski adıyla çukur evlerin yol güzergahında Karayolları 12.Bölge Müdürlüğünün hemen sınırında...

Kültür İl Müdürlüğünün bu ilgisizliği Pes dedirtti

TARİH KOKAN NEBİ HANLARI ŞİMDİ ....... TRHABERTÜRK: Erzurum Nenehatun Mahallesinden eski Alvar Mahallesine gidilen yol güzergâhında Osmanlı İmparatorluğunun 1800”lü yıllar döneminde yapılan, Askeri kervanların konaklama yeri...

Türk Kadın Boksör Tokyo’da Tarihe adını yazdırdı

  TÜRK BOKSUNA ADINI YAZDIRDI TRHABERTÜRK:  Milli Takım oyuncusu Busenaz Sürmeneli, Polonyalı rakibini 5-0 mağlup ederek  tarihinde maç kazanan ilk kadın boksör olarak Türk Boksunda tarihe...