Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Gündem Kahraman polislerimizin 176. yılını kutluyorum.

Kahraman polislerimizin 176. yılını kutluyorum.

“Bu kahramanların sayesinde başımızı yastığımıza rahat koyabiliyoruz”

TRHABERTÜRK ERZURUM:Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 176. yıldönümü Erzurum’da Havuzbaşı kent meydanında düzenlenen törenle kutlandı.Erzurum Emniyet Müdürlüğü adına kutlama çelengi İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın Atatürk Anıtına sunumu ile başladı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan tören Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı da mini konser ile sona erdi.
Havuzbaşı Atatürk anıtının önünde başlayan 10 Nisan Bayram törenine ,

Vali Okay Memiş, AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Belediye Başkan Vekili Fevzi Polat, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, polis memurları, şehit aileleri, gaziler, askeri erkân, sivil toplum kuruluşu temsilcileri bazı vatandaşlar çocukları ile birlikte katıldı.

Törende Vali Okay Memiş, bir dönem İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü yapan AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, İl Emniyet Müdürü birer konuşma yaptılar. İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ın dua okumasıyla Havuzbaşında hazırlana Tören sona erdi.

Törende konuşma yapan Vali Okay Memiş:

”Erzurum polisini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ettiğini kaydederek, “ Kahraman polislerimizin 176. yılını kutluyorum. Sizlerle gurur duyduğumu belirtmek isterim. Erzurum’da 3 yıla yakındır birlikte görev yapıyoruz. Özellikle vatandaş ile ilişkiler üst seviyede. Erzurum’da görev yapmak gurur kaynağı bizim için, bölgemizde bir tane terör unsuru bırakmamaya çalışıyoruz. Allah şehitlerimize rahmet etsin. Her alanda daha güçlü bir ülke olmak için çabalıyoruz” dedi.
Milletvekili Altınok konuşmasında,

“ Polisimizle ve Jandarmamızla bir dönem elimizden geldikçe bu vatanının güvenliği ve bölünmez bütünlüğü için mücadele ettik. Polis güvenlik kuvvetlerimiz içinde şehirde çalışan birimlerdir. Onlar sayesinde yatağımızda başımızı yastığa rahatlıkla koyuyoruz. Onlar bizim her şeyimiz. Polis teşkilatımızın yıldönümünü kutluyorum” dedi.
Erzurum İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’da yaptığı konuşmasında,

“ Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
Vatandaşların huzur ve güvenini sağlamak için teşkilatın özveriyle çalıştığını ifade eden Aslan, “Türk Polis Teşkilatı, devletinin emrinde, milletinin hizmetindedir. Her türlü saldırıya göğsünü siper etmeye, her türlü devlet, millet, vatan ve bayrak düşmanları ve bunların uzantılarıyla mücadele kararlıkla devam edecektir.” diye konuştu.

Törenin ardından 2020 yılında faaliyete geçirilen İl Emniyet Müdürlüğünün yeni binasının giriş katında yapılan 15 Temmuz Polis sergisini açılışını Kentin protokol üyeleri hep birlikte yaptı.

Most Popular

Muratpaşa Mahallesinde Genç adam intihar etti

ERZURUM MURAT PAŞA  MAHALLESİ İNTİHAR OLAYI İLE SARSILDI TRHABERTÜRK: 29.07.2021 saat 09.00 sıralarında MuratPaşa Mahallesi cephane Sokak da bulunan metruk bina’da, Erzurum 1988 doğumlu Gökhan...

Manavgat Yangını kontrol altına alındı ama…..Korkunç görüntüler var

KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER VAR 4 farklı noktada çıkan Manavgat yangını kontrol altına alındı! Korkunç görüntüler var. TRHABERTÜRK: 28 Temmuz öğle saatlerinde Türkiye’mizin Turizm cenneti Antalya Manavgat ilçesinde 4...

SBK toplantısı sonrası açıklama yapıldı.Erzurum’da yükselişe geçti

ERZURUM’DA VAKA SAYILARINDA ARTIŞ KORKUTUYOR TRHABERTÜRK: Normalleşme sürecinin ardından Erzurum’da da pozitif vakalarda, günlük artışta vaka sayısı 99’a yükseldi. Corana Virüs ile mücadele kapsamında alınan...

Bingöl’de 4.30  büyüklüğünde deprem meydana geldi

BİNGÖL’DE 4,30 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ TRHABERTÜRK: AFAD'dan  yapılan deprem açıklamasında, 28.07.2021 tarihinde saat: 15.27’de ,4.30 Büyüklüğünde merkez üssü  Bingöl'de deprem meydana geldiği bildirildi.