Ege Deniz’inde 30 Ekim saat.14.51’de İzmir Seferihisar ilçesi açıklarında gelen 6,6 başlayan ve en çok yıkımın gerçekleştiği Bayraklı,Seferihisar ve Bornova ilçelerinde Depremin meydana geldiği gece Uçakla arama ve kurtarma çalışmalarına katılmak için Erzurum”dan yola çıkan Büyükşehir Belediyesine bağlı Arama ve Kurtarma Timinin İtfaiye görevlileri, Erzurum’a geri geldiler.

Saat:10.30 İzmir uçağı ile Erzurum Hava-limanına gelen Arama ve kurtarma timini hava limanında bulunanlar alkışlarla hoş geldiniz dediler.Bayraklı ve Seferihisar’da en kaz altında kalanları canları bahasına kurtarma çalışması yapan Erzurum Büyükşehir Belediye Arama ve Kurtarma ekibi yaptıklarlı başarılı çalışmalarda İzmir halkının gönlünü kazandılar.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı başarılı ekip görevlileri için yaptığı açıklamasında, Anadolu ruhuyla ülkenin dört bir yanından İzmir’e akın eden tüm ekipler gönüllerde taht kurdu.

Canhıraş çalışarak kahramanlık gösteren Belediye  arama ve kurtarma ekiplerimiz de yuvaya döndü. Hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. İzmir  bizim için en önemli görevlerdendi. diyerek Erzurum Ekibine teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz