Çarşamba, Temmuz 28, 2021
Ana Sayfa Gündem Kahvehaneler, spor salonları kapatılacak, genel kurul yapılmayacak

Kahvehaneler, spor salonları kapatılacak, genel kurul yapılmayacak

KAHVEHANELER,SPOR SALONLARI KAPATILACAK, GENEL KURUL YAPILMAYACAK

TRHABERTÜRK ERZURUM: Hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulaması sürerken, hafta  içi sokağa çıkma sınırlamasının saatleri 19.00 ve 05.00 olarak yeniden güncellendi.

Yemek ve içmek hizmeti veren kafe, kıraathane, lokal, çay bahçesi, spor salonu ve benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonrasını kadar ara verecektir.

Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirlerarası seyahatlere izin verilmeyecek.

Lokanta ve benzeri işletmeler ise Ramazan boyunca sadece belirlenen saatlerde paket ve gel-al hizmetiyle çalışmalar yürütülecek.

TOPLU ARAÇLARA BİNİLMEYECEK

65 yaş üstü ve 18 yaş altı için şehirci toplu taşıma araçlarına yeniden sınırlama getirildi.

Kamuda saat 16.00’da bitecek şekildi dönüşümlü ve esnek mesai yeniden başlatılacak. Hamileler ve kronik hastalığı olanlar ile 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli sayılacak.

Düğün Nişan,kına,Nikah,genel kurul ve benzeri bütün toplantılar ile kapalı alanlarda yapılan etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar yapılmayacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM OLMAYACAK

Konoklama tesisleri ile evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonların yapılmasına müsaade edilmeyecek.

Eğitimde,sınav sürecinde olan 8’nci ve 12’nci sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm sınıflar uzaktan eğitime devam edecek.

Oteller sadece kendi müşterileriyle sınırlandırılmış şekilde hizmet verebilecek, Sahte rezervasyona göz yumulmayacak.

Uygulamalar yarın akşam saatleri itibari ile başlayacak.

Most Popular

Erzurum hep birden Başbuğlar ölmez diyor

İLÇELERDE MHP RÜZGARI TRHABERTÜRK: Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın ile MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş'ın ilçe...

Bu kaldırımda Cambaz bile yürüyemez

NE KALDIRIM VAR NEDE KALDIRAN VAR TRHABERTÜRK: Erzurum Palandöken İlçesi Yunus Emre Mahallesinde bulunan eski adıyla çukur evlerin yol güzergahında Karayolları 12.Bölge Müdürlüğünün hemen sınırında...

Kültür İl Müdürlüğünün bu ilgisizliği Pes dedirtti

TARİH KOKAN NEBİ HANLARI ŞİMDİ ....... TRHABERTÜRK: Erzurum Nenehatun Mahallesinden eski Alvar Mahallesine gidilen yol güzergâhında Osmanlı İmparatorluğunun 1800”lü yıllar döneminde yapılan, Askeri kervanların konaklama yeri...

Türk Kadın Boksör Tokyo’da Tarihe adını yazdırdı

  TÜRK BOKSUNA ADINI YAZDIRDI TRHABERTÜRK:  Milli Takım oyuncusu Busenaz Sürmeneli, Polonyalı rakibini 5-0 mağlup ederek  tarihinde maç kazanan ilk kadın boksör olarak Türk Boksunda tarihe...