Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün Sosyal medya oturum sayfalarında yapmış oldukları açıklamada, Telekonferans yöntemi ile Erzurum Kentinin sorunlarının çözümü hakkında ilgili Bakanlarla yaptıkları görüşmelerde Şehre acilen yapılması gereken bazı yatırımları gündeme aldıklarını söylediler.


Bunlardan en önemlisi Kazım Karabekir Futbol stadyumunun taraftarlara ait bölümünün kapalı fakat saha ve kenar bölgelerinin açık olması sebebi ile Kış’ın yağan kar’ın ve Bahar aylarında yağan yağmurun sebep olduğu saha zeminin bozuk olması nedeni ile Süper Lig takım futbolcularının istenen futbol oyununu oynayamamaları sebebi ile çıkan tartışmalar ve sorunlar.
Yıllar önce 1968 yılında inşa edilen stadyum,1999 yılında yapılan tadilatla 17.600 kişilik kapasiteye ve ışıklandırma sistemine kavuşturulmuştur. 2010 yılı ortalarına kadar ışıklandırmalı olup %60 kapalı tribünleri ve 17.600 kişi kapasitesi ile Erzurumspor’a hizmet vermekte.


Devamlı tadilat yapılan bu stada Telekonferans yöntemi ile görüşme yapılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Sekmen ve Özmen’in stadla ilgili taleplerini ilettiklerini açıklamaları sonrasında BBErzurumspor taraftarların tepkileri sosyal medyada büyük yankı yaptı.
Taraftarlar hep bir ağızdan” ,” Biz Kazım Karabekir Stadı’nda tamirat tadilat istemiyoruz. Yeni bir stadyum istiyoruz. Yeni bir stadyum için Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’in bir projesi vardı. O proje hayata geçirilmelidir. Eminiz ki, Başkanımız Mehmet Sekmen’de yeni bir stadyum yapılmasından yanadır. Birçok ile yeni modern stadyumlar yapıldı. Asılda kapalı stadyum Erzurum’a yapılması gerekir. Erzurum AK Parti Hükümetine yıllardır destek veriyor. Bunun karşılığı mutlaka olmalıdır. ”dediler.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz