Çarşamba, Ocak 19, 2022
Ana Sayfa Erzurum Kayakyolu Ortaokulunu basan Veliler Öğretmenleri Darp ettiler

Kayakyolu Ortaokulunu basan Veliler Öğretmenleri Darp ettiler

OKULU BASAN VELİLER YETMEMİŞ GİBİ ÖĞRETMENLERİ DARP ETTİLER

TRHABERTÜRK: Erzurum’un Palandöken ilçesi Yunusemre Mahallesi Kayak yolu Çimento Müstahsilleri İşveren Sendikası Orta Okulunda öğrenciler arasında yaşanan kavgadan sonra bir öğrencinin velisi ve akrabaları oldukları öğrenilen kişiler Okul’a giderek Müdür yardımcıs ve öğretmenleri darp ettiler.

155 Polis hattı aranarak Olay yerine gönderien Yenişehir Polis Merkez Amirlik ve Asayiş ekipler Amirlik görevlileri şahıslarla ilgili Adli ve idari işlem başlattılar.

Edinilen bilgilerde, Ortaokul eğitim gören bazı öğrenciler tenefüsde aralarında çıkan sözlü tartışmadan sonra karşılıklı yumruklu kavgaya başladıkları bu kavgayı duyan bir öğrenci velisi akrabalarına haber vererek Okulu bastıkları öğrenildi.


İfade tutanaklarında isimlerinin Okul Müdürü Erdem Koç ve öğretmenler Abdullah Çarlığa, Muhammet Tahir Fırat olduğu öğrenilen öğretmenleri darp ettiler.
Darp edilen öğretmenler kavgadan sonra Okula gelen Polis Memurları ile birlikte hastaneye giderek darp raporu aldıktan sonra şahıslardan şikayetçi oldular.
Olayı haber alan Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı aynı zamanda Memur Sen İl Temsilcisi Mustafa Karataş, Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Yusuf Kenan Gürsoy ve Birlik Eğitim-Sen İl Başkanı Kenan Özer eğitimcilere yönelik yaşanan saldırıyı kınayan basın açıklaması yaptılar.


Yapılan basın açıklamasında Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Karataş, “Dün bu okulumuzda meydana gelen okul yönetimine ve öğretmenlerimize yönelik menfur saldırıyı kınamak, öğretmenlerimizin yanında olduğumuzu haykırmak ve sorumluların gereken cezayı almalarını ilgili makamlardan talep etmek için toplanmış bulunuyoruz. Yapılan bu saldırıyı kınıyoruz Öğretmenlerimize saldıran o şahısların Türk Ceza Kanuna göre cezalandırlmalarını istiyoruz dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Belediye Başkanı Aktoprak Başkan Özmen’e iadeyi ziyarette bulundu

BELEDİYE BAŞKANI AKTOPRAK BAŞKAN ÖZMEN’E İADEYİ ZİYARETTE BULUNDU TRHABERTÜRK: Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak, Erzurum Şehir merkezinde faaliyet gösteren Kanaat Önderleri Derneğine iade-i ziyarette bulunarak,...

AÜ Diş Fakültesi değil sanki……market

SENİN TEDAVİNİ BEN YAPTIM AMA ARTIK YAPMAM TRHABERTÜRK: Erzurum Atatürk Üniversitesi Diş Fakültesinde 2013 yılında başlayan Diş hastası Nilüfer Ç.nin 8 yıllık diş tedavisi hüsranla...

500 kayakçı Palandöken’de yarışıyor

500 KAYAKÇI PALANDÖKEN’DE YARIŞIYOR TRHABERTÜRK: Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen kayak koşu eleme yarışmalarında 500 kayakçı en iyi olmak için yarışıyor. Erzurum Palandöken Kandilli Kayak Tesislerinde...

Erzurum’da imanlı ve Kuranlı nesil yetişiyor

ERZURUM’DA İMANLI VE KURANLI NESİL YETİŞİYOR TRHABERTÜRK: Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan müfredat doğrultusunda, Erzurum İl Müftülünce  hazırlanan materyaller eşliğinde İl merkezinde  500 öğrenci Kuran kurslarında...