KILIÇDAROĞLU’NUN ÖĞRETMENLERE YÖNELİK SÖZLERİNE, BAŞKAN ÖZ’DEN TOKAT GİBİ CEVAP

299

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Gününde her zaman ki gibi skandala imza atarak öğretmenlere yönelik  hakaretine AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin ÖZ’den tokat gibi cevap gecikmedi.

Öğretmenlere hakarete varan bir dil kullanan Kılıçdaroğlu, ”Hala bu hükümetin peşinden giden öğretmen varsa, kimse kusura bakmasın ben ona öğretmen demem” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında öğretmenleri iktidarı destekleyen ve desteklemeyen şeklinde kutuplaştırıcı bir anlam yaparak öğretmenleri ikiye ayırarak iktidar tarafını tutan öğretmenlere hakaretler savurdu.

Kılıçdaroğlu konuşmasında,Hala iktidarın peşinden giden öğretmen varsa kimse kusura bakmasın ben ona öğretmen demem,Öğretmen iradesini pazarlayan kişi değildir.Açıklamalarına sosyal medyadan büyük tepkiler yağdı.

AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin ÖZ,Sosyal Medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun 24 Kasım öğretmenler gününde yaptığı bu açıklamalarına tepki göstererek, Öğretmenlerimize karşı yapılan bu nefret söylemlerini şiddetle kınıyorum. Öğretmenlik siyaset üstü bir meslektir.dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz