KIŞ TATİLİNDE EN ÇOK TERCİH EDİLEN İL ERZURUM OLDU

444

Türkiye’de kış mevsiminin en güzel yaşandığı iller sıralamasında ilk sırada olan Erzurum’da etkili olan kar yağışı çok güzel kartpostallık görüntüler oluşturdu.


En fazla 5 yaşında olan erkek çocuğun evlerinin önünde biriken kar’ı temizleyerek kendine oyun alanı açmaya çalışması objektiflerimize takıldı.


Çok yoğun kar yağışının en erken olduğu Erzurum’da kar yağışının 2021 ocak ayının ikinci haftasında yağmaya başlaması ile şehir merkezi apayrı bir güzelliğe büründü.


Dünyanın önemli kayak merkezlerinden biri olan Palandöken Kayak merkezindeki kayak pistlerinin profesyonel kayakçıların hep özlem duyduğu kar kalınlığına kavuşması

Yerli ve Yabancı turistlerin en gözde yeri olmasına sebep oldu.


Erzurum’da 2200 metreden başlayan 3176 metreye kadar ulaşan Palandöken Kayak Merkezi,Gez Yaylası ve Konaklı isimli kayak merkezlerinde iki adet olimpik pist bulunur. 20 adet pist de zorluk seviyesine göre derecelendirilmiştir. 22 pist arasında en uzun olan pist 12 km’dir.


Atlama kayak kuleleri ile Kış mevsiminin en güzel yaşandığı Türkiye’nin en çok tercih edilen Kış şehri Erzurum’un tarifsiz güzelliği anlatılmaz yaşanır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz